NFZ przypomni o wizycie u lekarza (ZDJĘCIA)

28 wrzesień 2016
Autor: 

Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadza usługę przypominającą o wizycie u specjalisty za pomocą SMS. Czy projekt zmniejszy kolejki do specjalistów, dowiemy się za kilka miesięcy.

Lubuski odział NFZ już za kilka dni rusza z pilotażowym projektem, który polega na rozsyłaniu pacjentom informacji testowej przypominającej o wizycie u specjalisty. Projektem objęci będą pacjenci 92 poradni specjalistycznych w naszym województwie, w tym 14 onkologicznych, 30 ortopedycznych i traumatologii narządu ruchu, 18 endokrynologicznych i 30 kardiologicznych.

- 1 października do Lubuszan trafią SMSy z informacją o terminie wizyty w poradni. Wiadomości będą wysyłane z czterodniowym wyprzedzeniem. W treści SMS będzie informacja o terminie wizyty oraz numer telefonu pod którym pacjent może odwołać wizytę – mówi rzecznik lubuskiego oddziału NFZ Agnieszka Hałas.

Jak zaznacza Piotr Bromber p.o. Dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ głównym celem projektu jest poprawa obsługi pacjentów:

- Według naszej analizy około 14% pacjentów nie przyszło na umówioną wizytę, ani jej nie odwołało. W ciągu trzech miesięcy w badany h 92 poradniach zapisanych było ponad 13 tysięcy osób, z czego niepełna 1900 nie przyszło na umówiona wizytę. Liczymy na to, że dzięki usłudze „przypomnienie SMS dla Pacjenta” zmniejszy się liczba chorych, którzy nie zjawiają się na umówionej wizycie, przez co skrócą się kolejki w poradniach, a także wzrośnie liczba osób, którzy odwołają wizytę, jeśli nie będą mogli przyjść w ustalonym terminie.

SMS będzie rozsyłany od nadawcy Lubuski NFZ i taka nazwa pojawi się na ekranie naszych telefonów. W przypadku np. wizyty u kardiologa 4 października, 1 października dostaniemy następującą wiadomość:

„Przypominamy o poradzie kardiologicznej wyznaczonej na dzień 2016-10-04. W przypadku konieczności odwołania wizyty prosimy o kontakt pod nr 683287600."

Pierwsze wiadomości od NFZ przypominające o wizycie u specjalisty wysłane zostaną do pacjentów pierwszego października. Na razie to usługa testowa, która ma zostać zweryfikowana po kilku miesiącach funkcjonowania. Nie ma jeszcze pomysłu jak dotrzeć do pacjentów, którzy nie korzystają z takich usług jak SMS, czyli np. osoby starsze lub niepełnosprawne.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u