Tuhafeni umiera z głodu. Potrzebna Twoja pomoc!

22 luty 2017
Autor: 
UNICEF

W związku z ogłoszeniem klęski głodu w Sudanie Południowym oraz dramatyczną sytuacją niemal 1,4 mln dzieci zagrożonych śmiercią z powodu niedożywienia w Nigerii, Somalii, Jemenie i Sudanie Południowym, UNICEF Polska przypomina, że prowadzi akcję pomocy dla dzieci w Afryce Południowej i Wschodniej.

Tuhafeni ma 18 miesięcy, ale wygląda na o wiele mniej. Ostre ciężkie niedożywienie stopniowo wyniszcza jego organizm. Tuhafeni może umrzeć.

Kiedy chłopiec trafił do wspieranego przez UNICEF ośrodka leczenia niedożywienia w Chiulo (południowa Angola, Afryka), był w stanie krytycznym.

Pracownicy małej, wiejskiej przychodni w pobliżu jego domu nie byli w stanie pomóc, gdy Tuhafeni dodatkowo zachorował na malarię i zapalenie płuc. Babcia chłopca postanowiła pokonać z wnuczkiem 50 km, aby dotrzeć do Chiulo. Pieszo, ciężarówką i taksówką – dzięki pomocy ludzi dobrej woli w końcu dotarli na miejsce.

Tuhafeni został przyjęty na oddział dla najcięższych przypadków. Od tej chwili zaczął się wyścig z czasem i walka o jego życie. Uratowanie dziecka, które cierpi na ostre ciężkie niedożywienie wymaga specjalistycznej opieki i umiejętności. Gdy terapia jest prowadzona zbyt wolno, dziecko może umrzeć. Zbyt szybko - drobne ciało może nie wytrzymać szoku. Takie leczenie wymaga również dostępu do leków, których w placówce bardzo często brakuje. Lekarze rozkładają wówczas bezradnie ręce.

Układ odpornościowy Tuhafeniego jest bardzo osłabiony, co czyni go podatnym na różne infekcje. Organizm chłopca użyje wszelkich rezerw, w tym tłuszczu i mięśni, aby podtrzymać bicie jego maleńkiego serca. Pozostałe organy, jeden po drugim będą obumierały.

Tak może się stać, jeśli Tuhafeni nie otrzyma odpowiedniej pomocy na czas.

Dlatego apelujemy o Twoje wsparcie! 63 porcje żywności terapeutycznej, która wystarczy na 3 tygodnie leczenia Tuhafeniego kosztują 107 złotych. To od Ciebie zależy, na jaką kwotę się zdecydujesz. Pomożesz? Tuhafeni i inne dzieci w Afryce, nie mogą dłużej czekać.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

UNICEF Polska

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u