SpoKREWnieni służbą (ZDJĘCIA i FILM)

26 marzec 2018
Autor: 

Krew to dar życia. Pamiętają o tym mundurowi, którzy 23 marca stawili się na placu Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, by móc oddać krew potrzebującym. Dzisiejsza zbiórka krwi, zorganizowana w ramach akcji „spoKREWnieni służbą ” to hołd oddany Żołnierzom Wyklętym, a także okazja do zwrócenia uwagi na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Dzięki dawcom, przez trzy godziny zebrano 9 litrów krwi.

W piątek 23 marca policjanci, strażnicy graniczni, a także pracownicy cywilni tych jednostek wspólnie włączyli się w ogólnopolską akcję „spokrewnieni służbą ” oddając krew potrzebującym. Akcja pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, to hołd oddany Żołnierzom Wyklętym, a także okazja do zwrócenia uwagi na potrzeby Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W ciągu trzech godzin do Mobilnego Punktu Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, który stanął na placu apelowym Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrz., zgłosiły się 24 osoby, jednak z różnych względów, krew oddało 20 dawców. Łącznie w tym dniu zebrano 9 litrów krwi pełnej, która trafiła do banku krwi.

Pamiętajmy, że najwyższą wartością człowieka jest życie, które często doceniane jest dopiero w chwili tragedii. Dlatego jeśli nie masz żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, przyłącz się i zostań dawcą krwi. Każda jej kropla jest bezcenna.

źródło: KPP w Krośnie Odrzańskim

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u