Nowości w autobusach w Gorzowie Wielkopolskim. MZK wprowadza "ciepły guzik"

29 wrzesień 2019
Autor: 
Nowości w autobusach w Gorzowie Wielkopolskim. MZK wprowadza "ciepły guzik" Fot. UM Gorzów Wlkp.

System otwierania drzwi przez pasażerów, czyli tzw. ciepły guzik to funkcja stosowana już m.in. w Warszawie czy Zielonej Górze. Od 1 października system będzie uruchamiany także w autobusach gorzowskiego MZK.

"Ciepły guzik" to nic innego jak możliwość samodzielnego otwarcia drzwi przez pasażera autobusu. Dzięki tej funkcji otwierane są tylko te drzwi, z których skorzystać chcą pasażerowie. System z pewnością pozwoli na utrzymanie w pojazdach optymalnej temperatury. Latem pozwoli na efektywne działanie klimatyzacji, natomiast zimą będzie zapobiegał nadmiernemu wychładzaniu wnętrza, zdecydowanie poprawiając komfort podróży.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim postanowił uruchomić "ciepły guzik" również w swoich autobusach. Spośród 89 pojazdów, które eksploatuje MZK, aż 81 wyposażonych jest w tą funkcję. Wszystkie zostały oznakowane naklejkami "Otwórz drzwi przyciskiem" z zewnątrz oraz wewnątrz.

- W pierwszych tygodniach działania kierowcy będą zwracali szczególną uwagę i w razie potrzeby otworzą drzwi. Prosimy jednak pasażerów, którzy widzą kogoś, kto ma problem z otwarciem drzwi przyciskiem o życzliwość i udzielenie pomocy takiej osobie - informuje Marcin Pejski, rzecznik gorzowskiego MZK.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u