Szpital w Gorzowie szykuje się na koronawirusa. Powstanie oddział zakaźny

13 marzec 2020
Autor: 
W gorzowskim szpitalu powstanie oddział zakaźny Fot. Google Street Viev

Zmiany w gorzowskim szpitalu. W budynku przy ulicy Walczaka powstanie oddział zakaźny. To decyzja, którą ogłosił Minister Zdrowia w ramach utworzenia krajowej sieci szpitali. Placówki mają być w gotowości już od poniedziałku.

Minister Łukasz Szumowski w związku z zagrożeniem koronawirusem poinformował o organizacji sieci szpitali zakaźnych. W Polsce ma zostać utworzonych 19 takich placówek. Jedna z nich powstanie w budynkach kompleksu szpitalnego przy ulicy Walczaka w Gorzowie Wielkopolskim.

Szpital docelowo będzie mógł przyjąć ponad 100 pacjentów. - Te placówki będą zajmować się tylko osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Zależy nam na tym, by minimum 10 procent miejsc w przekształconych placówkach to były łóżka respiratorowe. Wiemy, że one są potrzebne, gdy dojdzie do pogorszenia stanu zdrowia chorych - mówił szef resortu zdrowia.

Wsparcie od samorządu

Prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Jerzy Ostrouch wystąpił do wojewody lubuskiego o 20 milionów złotych na utworzenie oddziału. Jednocześnie szpital wystąpił też o przyznanie 350 tysięcy złotych z budżetu województwa na sprzęt i wyposażenie laboratorium diagnostycznego do testów na obecność koronawirusa.

- Czekamy także na gotowość NFZ do wypłaty szpitalowi 1/12 ryczałtu. Po to, żeby szpital miał możliwość dokonania pilnych zakupów - informuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Teraz pacjenci trafiają tylko do Zielonej Góry

Obecnie wszyscy pacjenci, u których występuje podejrzenie zakażenia koronawirusem, trafiają na oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze. W lecznicy przygotowano dla nich 117 miejsc.

Szpital zakaźny w Gorzowie Wielkopolskim zacznie funkcjonować już od poniedziałku.

Przeczytaj też: Czy w Zielonej Górze powstanie laboratorium do badania koronawirusa?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u