Izabela Mazurkiewicz jedyną kandydatką na wójta gminy Świdnica. To jeszcze nie oznacza wygranej

14 listopad 2020
Autor: 
Świdnica: Izabela Mazurkiewicz jedyną kandydatką na wójta Fot. Komisarz dla Świdnicy

Przedterminowe wybory na wójta w gminie Świdnica coraz bliżej. Minął już termin rejestrowania komitetów wyborczych. Ten zgłosił się tylko jeden. To KWW Nasza Gmina Świdnica, który popiera Izabelę Mazurkiewicz (dotychczasowy zastępca wójta).

Od dwóch lat podzielonogórską gminą Świdnica zarządzał Krzysztof Stefański. Niestety wójt przegrał walkę z rakiem 11 października. Jednocześnie mandat stracił jego zastępca.

Zgodnie z kodeksem wyborczym trzeba było zaplanować przedterminowe wybory. Te odbędą się 20 grudnia. Do tego czasu samorządem zarządzać będzie komisarz rządowy, którym został Bogdan Mucha.

Tylko jedna kandydatka, ale nie oznacza to wygranej

W piątek, 13 listopada, minął termin rejestrowania komitetów wyborczych. Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zielonej Górze Stanisław Blonkowski poinformował NewsLubuski.pl, że zgłosił się tylko KWW Nasza Gmina Świdnica. Ten popiera Izabelę Mazurkiewicz, która do tej pory sprawowała funkcję zastępcy wójta.

Mimo wszystko zgodnie z prawem wybory zostaną przeprowadzone normalnie. Mieszkańcy po prostu znajdą na kartach do głosowania tylko jedno nazwisko. Aby objąć stanowisko włodarza gminy I. Mazurkiewicz potrzebuje zdobyć więcej niż połowę oddanych głosów. Jeśli nie to wtedy w tajnym głosowaniu wójta wybierze rada gminy.

Kandydatka nie musi jednak mocno martwić się o poparcie. Tuż po śmierci wójta Krzysztofa Stefańskiego mieszkańcy wystosowali petycję do premiera Mateusza Morawieckiego, aby została komisarzem rządowym. Pod dokumentem podpisało się ponad 450 osób. Ponadto pod postami w mediach społecznościowych informującymi o starcie w wyborach można przeczytać praktycznie same pozytywne komentarze.

Przeczytaj też: Sezon grzewczy w pełni. Strażacy wyjeżdżają do pożarów sadzy w kominach. Jak zapobiec? (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u