Pomysły na zabawy z okazji Dnia Pluszowego Misia

25 listopad 2023
Autor: 
Pomysły na zabawy z okazji Dnia Pluszowego Misia AdobeStock

Dziś trudno wyobrazić sobie dom bez pluszaków. Dzieci je wprost uwielbiają. Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony na całym świecie 25 listopada. To dobra okazja do tego, żeby uczcić go w wyjątkowy sposób, a dzieciom zaproponować ciekawe zabawy. W artykule przedstawiamy kilka propozycji.

Dzień Pluszowego Misia 2023

25 listopada nie bez powodu został ustanowionym Dniem Pluszowego Misia. To właśnie wtedy powstała słynna maskotka. Historia zabawki jest bardzo ciekawa. W 1902 roku Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Tym razem nie było ono owocne, ale jeden z towarzyszy prezydenta USA postrzelił małego niedźwiedzia, którego przyprowadził do Roosvelta. Ten, kiedy ujrzał przerażone zwierzę, natychmiast nakazał je wypuścić.

Później w waszyngtońskiej gazecie pojawił się artykuł na ten temat i rysunek obrazujący zdarzenie. To stało się inspiracją dla producenta zabawek, który stworzył maskotkę i nazwał ją zdrobniałym imieniem prezydenta – Teddy Bear.

Zabawy z okazji Dnia Pluszowego Misia

Dzieci uwielbiają misie, a niektóre mają ich prawdziwą kolekcję. Bawią się nimi, śpią, zabierają w każde miejsce. Z okazji dnia ich przyjaciół, warto zaproponować im ciekawe zabawy:

Slalom z misiem 

To prosta, a zarazem ekscytująca zabawa. W domowym zaciszu możesz przygotować tor przeszkód, a także ulubionego pluszaka. Dziecko ma pokonać tor z misiem na głowie! Oczywiście nie może on spaść w trakcie zabawy.

Układanki z misiami 

Wystarczy, że wydrukujesz zdjęcia misiów, a następnie potniesz kartki na kawałki. Później dziecko ma je ułożyć w taki sposób, aby powstał właściwy wizerunek. Dobrym pomysłem są czarno-białe obrazki, które później można wkleić do zeszytu i pokolorować wspólnie ze swoją pociechą.

Misiowy quiz 

To zabawa o misiowych ciekawostkach! Trudność pytań możesz dostosować do swojego dziecka, a przede wszystkim jego wieku. Warto za poprawne odpowiedzi przygotować drobne nagrody.

Przykładowe pytania:

  • Jak nazywa się las, w którym mieszka Puchatek?
  • Z czego Gumisie robią swój sok?
  • Który z misiów je bambusy i mieszka w Chinach?

Uwiecznij swojego ulubionego misia

To prosta zabawa, która przypadnie do gustu w szczególności dzieciom, które lubią prace plastyczne. Zadanie polega na narysowaniu dowolną techniką swojego ulubionego pluszaka/pluszaków.

Czytaj także: Black Weekend z Newsem Lubuskim. Nie przegap okazji!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u