Jakie korzyści płyną z jazdy rowerem zimą?

15 luty 2024
Autor: 
Jakie korzyści płyną z jazdy rowerem zimą? AdobeStock

Nawet, kiedy pogoda za oknem nie sprzyja, warto przesiąść się na rower. Jak to mówią, nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiedni ubiór. Zarzuć na siebie zimową albo przeciwdeszczową kurtkę i w drogę! Wybierając rower jako podstawowy środek komunikacji, sporo zyskasz, a poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści.

Zadbaj o swoje zdrowie

Ruch to zdrowie, to wie każdy z nas. A jazda na rowerze jest doskonałym sposobem na dotlenienie całego organizmu i utrzymanie prawidłowej masy ciała. Dzięki regularnym przejażdżkom wzmocnisz swoją kondycję, a także mięśnie brzucha, pośladków czy łydek. Jest to szczególnie istotne, kiedy całe dnie spędzasz przy komputerze. Ruszając się, możesz poprawić postawę ciała, a nawet zmniejszyć bóle stawów. Dodatkowo aktywność fizyczna, a w szczególności jazda na rowerze może istotnie obniżyć ryzyko takich chorób jak zawał serca. Regularna jazda na rowerze przyczyni się do wydzielania przez Twój organizm hormonów szczęścia, a więc po prostu poczujesz się lepiej w swoim ciele, a także odpoczniesz od stresującej pracy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Czas to pieniądz

Szczególnie w dużych, zakorkowanych miastach, jazda na rowerze może pozwolić Ci zaoszczędzić sporo czasu. W Zielonej Górze cały czas realizowanych jest wiele remontów, co wiąże się z utrudnieniami w centrum miasta. Szczególnie w godzinach szczytu trzeba mierzyć się z korkami. Jadąc rowerem, ominiesz tego typu utrudnienia i może się okazać, że wrócisz do domu szybciej, niż miałoby to miejsce, gdybyś jechał samochodem. A czas to pieniądz, więc warto go oszczędzać.

Zaoszczędź pieniądze

A kiedy o oszczędnościach mowa, trzeba też poruszyć kwestię pieniędzy. Posiadając samochód, trzeba liczyć się nie tylko z wydatkiem w postaci paliwa, ale też biletów parkingowych, amortyzacji i eksploatacji, przeglądu technicznego czy ubezpieczenia. Nie namawiamy od razu do sprzedaży auta, ale jego rzadsze używanie, pozwoli Ci na zatrzymanie paru groszy w portfelu.

Czytaj także:Dzień Naleśnika 2024. Poznaj najlepszy przepis. Niebo w gębie!


NL LOGO Z LINIAChcesz zareklamować swoje usługi czy produkty? Napisz do nas! Nasz zespół ekspertów dopasuje treść artykułu do Twojej branży i grupy docelowej. Skontaktuj się z nami już dziś na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u