Tu w Lubuskiem odkryjesz smaki dawnych tradycji kulinarnych. "Raj dla łakomczuchów"

07 lipiec 2024
Tu w Lubuskiem odkryjesz smaki dawnych tradycji kulinarnych. "Raj dla łakomczuchów" Redakcja

Warsztaty pieczenia chleba, degustacja racuchów, ziemniaków z parownika czy warsztaty pierogowe, to tylko kilka atrakcji, które czekały na uczestników festiwalu smaków "Dobre, smaczne, bo lubuskie"

Lubuskie tradycje kulinarne

Województwo lubuskie jest znane z bogatej tradycji kulinarnych. Można tu odkryć smaki, które są wynikiem połączenia tradycji kulinarnych różnych regionów Polski, a także wpływów kuchni kresowej. To właśnie ta unikalna mieszanka sprawia, że potrawy lubuskie mają swój niepowtarzalny charakter.

Dobre, smaczne, bo lubuskie

Jednym z najważniejszych kulinarnych wydarzeń jest festiwal "Dobre, smaczne, bo lubuskie", który miał miejsce w niedzielę, 7. lipca w skansenie w Zielonej Górze-Ochli. To wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w lokalnej kulturze poprzez uczestnictwo w warsztatach, licznych degustacjach i pokazach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

W tym roku ogromną popularnością cieszył się pokaz pieczenia i degustacja placków ziemniaczanych, warsztaty pierogowe, przygotowywania kiszonek, a także pieczenia chleba. Mężczyźni mogli wykazać się w warsztacie kowala oraz przy mieleniu na żarnach i stępie. Dzieci oblegały warsztaty tworzenia makatek, świec, dekorowania ciastek oraz warsztaty tworzenia z masy solnej.

Festiwal to nie tylko warsztaty, ale również jarmark, gdzie lokalni producenci i rękodzielnicy prezentują swoje wyroby, od regionalnych przysmaków po unikatowe rękodzieło. Wydarzenie to jest również okazją do spotkania z lokalnymi winiarzami i browarnikami.

Z pasją do tradycji

Muzyka i taniec również odgrywają ważną rolę w festiwalu, z występami zespołów folklorystycznych. Festiwal "Dobre, smaczne, bo lubuskie" to wydarzenie, które łączy ludzi poprzez wspólną pasję do tradycji, kultury i smaków regionu, promując jednocześnie lokalne produkty i talent. Jest to doskonały przykład, jak lokalne dziedzictwo może być celebrowane i zachowane dla przyszłych pokoleń. - To prawdziwy raj dla łakomczuchów - powiedział pan Tomasz.

zobacz galerie dobre smaczne


NL LOGO Z LINIAChcesz zareklamować swoje usługi czy produkty? Napisz do nas! Nasz zespół ekspertów dopasuje treść artykułu do Twojej branży i grupy docelowej. Skontaktuj się z nami już dziś na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u