Uniwersytet Zielonogórski uruchamia nowy kierunku. To fizjoterapia

11 wrzesień 2022
Autor: 
Uniwersytet Zielonogórski uruchamia nowy kierunku. To fizjoterapia Redakcja

Uniwersytet Zielonogórski otrzymał zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na uruchomienie kierunku fizjoterapia. Są to studia 5-letnie jednolite magisterskie o profilu praktycznym, prowadzone na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu.

Zapotrzebowanie na usługi fizjoterapeutów jest dziś ogromne. Fizjoterapeuci potrzebni są nie tylko w szpitalach, ale także w sanatoriach, gabinetach odnowy biologicznej, hotelach czy salonach fitness. Nie tylko pomagają chorym w powrocie do zdrowia ale mogą prowadzić ćwiczenia wyszczuplające, gimnastykę korekcyjną czy relaksacyjną. Fizjoterapeuci do swojej pracy coraz częściej wykorzystują też krioterapię, ultrafiolet oraz inne.

Na zielonogórskim uniwersytecie naukę na kierunku można zacząć jeszcze w tym roku. Na kandydatów czeka 30 miejsc, a rejestracja elektroniczna otwarta jest od piątku, 9 września 2022 r. i potrwa dziesięć dni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dzień Otwarty Notariatu w Zielonej Górze

Studia kończą się uzyskaniem tytułu magistra, który upoważnia do przystąpienia do Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego, po zdaniu którego uzyskuje się pełne prawo do wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

Prof. Maciej Zabel, prorektor ds. Collegium Medicum poinformował, że przez dwa pierwsze lata będą prowadzone zajęcia teoretyczne m.in. z anatomii, fizjologii, biochemii. Praktyczne zaczną się od trzeciego roku a dzięki współpracy z zielonogórskim „Medykiem", studenci będą mogli praktykować w szpitalach w Sulechowie, Nowej Soli i Świebodzinie.

Szczegóły rekrutacji znajdują się na STRONIE uniwersytetu.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Czytaj także: To był największy wycięty guz w Polsce! Rozmowa z dr. Kudlińskim

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u