Powstaje nowe konsorcjum - we wtorek podpisanie umowy

16 czerwiec 2017

20 czerwca br. (wtorek) o godz. 13.00 w Sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej 9 zostanie podpisana umowa o powołaniu konsorcjum, którego zadaniem będzie realizacja projektu „ Demonstracja i wdrożenie nowoczesnych rozwiązań nisko energetycznych i nisko emisyjnych na potrzeby budownictwa. Osiedle modelowe (referencyjne)”.

Do konsorcjum przystąpią: Uniwersytet Zielonogórski, firma Ziel-Bruk, Park Naukowo-Technologiczny UZ Sp. z o.o. i EKONBUD-FADOM.

W ramach realizacji projektu na terenie Zielonej Góry powstanie tzw. Osiedle Modelowe wraz z systemem monitoringu i rejestracji danych.

- Będzie to działający w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych, w pełni opomiarowany, zintegrowany system energetyczny oparty o najnowocześniejsze, innowacyjnie rozwiązania produkcji, dystrybucji i wykorzystania energii, które na etapie prac naukowo-badawczych zostaną opracowane i zoptymalizowane - mówi Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Wdrożone rozwiązania będą zintegrowane przy pomocy innowacyjnej, opracowanej w ramach projektu, dedykowanej automatyki regulacyjno-sterującej wspieranej najnowocześniejszymi algorytmami opartymi m.in. na sztucznej inteligencji. Tak przygotowane Osiedle Modelowe przez najbliższe lata będzie mogło służyć jako „poligon doświadczalny” dla innowacyjnych rozwiązań w zakresie energetyki komunalnej i budownictwa.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u