Odkryj Lubuskie z aplikacją Footsteps

30 październik 2018
Odkryj Lubuskie z aplikacją Footsteps Redakcja

Lubuskie to m.in. pałace i zamki, jeziora, obiekty militarne, winnice lub potrawy regionalne. Teraz te wszystkie atrakcje znajdziecie w jednej aplikacji mobilnej Footsteps, dzięki której odkrycie naszego regionu będzie jeszcze bardziej przyjemne.

Nieważne, czy jesteś turystą, historykiem, głową rodziny, smakoszem czy hipsterem. Na lubuskich szlakach w aplikacji Footsteps każdy znajdzie coś dla siebie.

Wraz z zespołem Footsteps przygotowaliśmy pięć lubuskich szlaków turystycznych, które możecie obejrzeć w telefonie lub na komputerze (oczywiście najwygodniejsza jest aplikacja mobilna na telefon, ale o tym za chwilę…). Na każdym szlaku znajdziecie 14 lub 15 obiektów. Każde jest dokładnie opisane, zaznaczone na mapie i zilustrowane zdjęciem.

Aplikacja jest oparta na personalizacji. Jak to działa? Użytkownik po uruchomieniu aplikacji wybiera zainteresowania poprzez określenie własnej osobowości, np. turysta, smakosz, hipster, historyk, głowa rodziny lub miłośnik sztuki. Na tej podstawie dostaje trasę dopasowaną do preferencji. Po wybraniu trasy pojawia się interaktywna mapa województwa lubuskiego z punktami zwiedzania i znacznikiem lokalizacji. Po dojściu do atrakcji otrzymujemy powiadomienie i opis miejsca wzbogacony o zdjęcie.

Oto nasze szlaki:

Szlak Produktów Tradycyjnych (15 punktów na trasie dla smakoszy) 

Przygoda na Wodzie - kraina 500 jezior (14 punktów, dla rodziny i sportowców)

Szlak Militariów i Fortyfikacji (14 punktów, dla historyków)

Lubuski Szlak Pałaców i Dworów (14 punktów, dla turystów i historyków)

Lubuska Kraina Wina (15 punktów, dla turystów, hipsterów i smakoszy)

Aplikację można pobrać tutaj:

Aplikacja prowadzi użytkownika po interaktywnej mapie dodatkowo instruując go, jaką trasę powinien obrać. Działa to podobnie do systemu GPS w samochodzie. W każdej chwili można skorzystać z funkcji „Przerwy Na”. Podczas zwiedzania, jednym kliknięciem, można wybrać sobie rodzaj przerwy, np. kawa, lunch, toaleta, WIFI, a aplikacja doprowadzi nas do odpowiedniego miejsca.

Po zainstalowaniu aplikacji, turysta będzie miał dostęp również m.in. do szlaków z Gorzowa Wlkp., Międzyrzecza, Zielonej Góry, Żagania, Żar czy z Iłowej oraz do wydarzeń organizowanych w Lubuskiem. Na współpracę z Footsteps zdecydowały się także inne polskie miasta, np. Poznań, Wrocław lub Gdańsk.

Źródło: lubuskie.pl

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u