Już dziś pierwsza, obszerna książka o Światowych Dniach Młodzieży!

08 sierpień 2016
Autor: 
"Pielgrzymka odwagi i nadziei. Franciszek w Polsce z młodzieżą świata"

Papież Franciszek tydzień temu opuścił Polskę, ale już ukazało się dzieło, dzięki któremu Światowe Dni Młodzieży w Krakowie pozostaną niezapomniane.

Jest nim bogato ilustrowana (ponad 230 zdjęć!) książka "Pielgrzymka odwagi i nadziei. Franciszek w Polsce z młodzieżą świata" wydawnictwa Biały Kruk. Pierwsze egzemplarze trafią na półki księgarskie już 8 sierpnia.

"Pielgrzymka odwagi i nadziei" dokumentuje wszystkie ważne wydarzenia pielgrzymki apostolskiej Franciszka do Polski oraz Światowych Dni Młodzieży. Na 192 stronach albumowego formatu umieszczono wszystkie homilie i przemówienia papieża, w tym także słowa, które skierował za zamkniętymi drzwiami do polskich biskupów w Katedrze Wawelskiej. W jaki sposób Kościół powinien wychodzić z zamknięcia? Czy naprawdę należy przyjmować wszystkich uchodźców? Dlaczego największym zagrożeniem dla świata jest ideologia gender? Także na te pytania w książce "Pielgrzymka odwagi i nadziei" daje odpowiedź papież Franciszek.

Fantastycznym uzupełnieniem bogatych tekstów są zdjęcia, których autorem jest w większości Adam Bujak. Uwzględnione są dosłownie wszystkie wydarzenia - od przylotu i przywitania na Wawelu, poprzez wizytę na Jasnej Górze, w Auschwitz, w krakowskich sanktuariach Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II, w szpitalu dziecięcym, u sióstr Prezentek, na Wawelu, aż po spotkania z młodzieżą na Błoniach i w Brzegach.

To jednak nie wszystko - bardzo ważnym uzupełnieniem wszystkich ŚDM były katechezy głoszone przez biskupów z całego świata. Nie było o tym w telewizji, jest natomiast w albumie. Autorami zamieszczonych w książce, świetnych katechez są bp Wiesław Mering, abp Marek Jędraszewski, abp Henryk Hoser oraz kard. Timothy Dolan, metropolita Nowego Jorku, który amerykańskim pielgrzymom za wzór stawia… Polskę. Teksty hierarchów są ekskluzywną częścią książki i nie były publikowanie nigdzie indziej.

"Pielgrzymka odwagi i nadziei. Franciszek w Polsce z młodzieżą świata", wydawnictwo Biały Kruk, twarda oprawa, papier kredowy 150 g, format albumowy 20,5x25 cm, 192 strony, najwyższy poziom edytorski.

Źródło: Centrum Prasowe PAP.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u