IV zielonogórski Marsz Równości już w niedzielę. Sprawdź trasę

27 sierpień 2021
IV zielonogórski Marsz Równości już w niedzielę Redakcja/archiwum

W najbliższą niedzielę, tj. 29 sierpnia w Zielonej Górze planowane są ograniczenia w ruchu pojazdów na trasie Bohaterów Westerplatte – Partyzantów. Powodem jest IV Marsz Równości.

Początek marszu zaplanowany jest na godzinę 13.00 na Placu Bohaterów. Celem uczestników wydarzenia będzie natomiast Plac Praw Kobiet przy ulicy Partyzantów gdzie na zakończenie zorganizowany zostanie piknik.

Marsz Równości odbywać się będzie przy całkowicie wyłączonym ruchu kołowym w obu kierunkach.

Trasa marszu: Boh. Westerplatte - Woj. Polskiego - rondo PCK - Dąbrówki - Długa - al. Konst. 3-go Maja - Wrocławska - Skrajna – Partyzantów. Przemarsz potrwa ok. dwóch godzin.

Organizatorami wydarzenia są Instytut Równości, Lubuski Strajk Kobiet oraz Młoda Lewica.

Tego dnia to MY, osoby nieheteronormatywne - lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, interpłciowe, oraz o tożsamościach niebinarnych i queer, potrzebujemy wsparcia kobiet, by wspólnie pomaszerować i domagać się zrównania praw na rzecz grup dyskryminowanych w Polsce. Tego dnia zaznaczamy swoją obecność waszą ulubioną „ideologią”, która zmiecie wszystko na swojej drodze posługując się prowadzonym na smyczy potworem gender. Jeśli chcecie to zobaczyć na własne oczy to rezerwujcie sobie ten wyjątkowy dzień w kalendarzu i chodźcie z nami - zachęcają organizatorzy. 

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u