Zobaczcie, jak pracują strażacy z Zielonej Góry. Zaproszenie na pokaz ratownictwa wodnego

15 styczeń 2022
Autor: 
Strażacy z Zielonej Góry zapraszają na pokaz ratownictwa wodnego Redakcja

Jak zachować się, gdy załamie się pod nami lód? Jak ratować osobę, która wpadła do przerębla? Strażacy z Zielonej Góry zapraszają na pokaz ratownictwa wodnego.

Aktualizacja: Pokazy zostały odwołane. Wszystko ze względu na prognozowane silne porywy wiatru.

Zamarznięte jeziora czy rzeki zachęcają do wejścia szczególnie młodzież, lecz niestety tafla lodowa nie jest obecnie najmocniejsza. O wypadek na nieznacznie zamarzniętym akwenie nie jest trudno, a każda minuta w lodowatej wodzie działa wówczas na niekorzyść poszkodowanego.

Pokaz ratownictwa wodnego w Zielonej Górze

Ferie zimowe w województwie lubuskim praktycznie już się rozpoczęły. W związku z tym strażacy z Zielonej Góry już w poniedziałek, 17 stycznia, zapraszają na pokaz ratownictwa wodnego. Wszystko odbędzie się na Wagmostawie o godzinie 16:30. Do akcji przystąpi Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno Nurkowego.

- Pokażemy jak się zachować będąc świadkiem tragedii nad wodą, jak wygląda akcja ratownicza oraz jak niebezpieczne są akweny zimą, po zmroku w czasie niskich temperatur - mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskiej straży pożarnej.

Ta wiedza może uratować nasze lub czyjeś życie. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

Przeczytaj też: Otwarcie mostu w Cigacicach znów przełożone. Tłumaczenia? Warunki pogodowe i COVID-19


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u