Po medal dla Nadii (ZDJĘCIA)

26 sierpień 2016
Autor: 

Kamila była zdrową kajakarką. Po wypadku komunikacyjnym usiadła na wózek. Teraz jako zawodniczka zielonogórskiego STARTu pojedzie do Rio na paraolimpiadę. W czwartek, 25 sierpnia marszałek województwa Elżbieta Polak odprawiała paraolimijczyków i obiecała wynagrodzenie za medale.

90 paraolimijczyków z całego kraju wyjedzie na paraolimpiadę do Rio de Janeiro, która odbędzie się 7-18 września. Wśród polskich sportowców 18 zawodników będzie reprezentowało Lubuskie, a wśród nich parakajakarka z zielonogórskiego STARTU - Kamila Kubas:

- Zaczęłam trzy lata temu, więc jestem młodym sportowcem – mówi Kamila – Cieszę się, że kajakarstwo stało się w końcu dyscypliną olimpijską i po raz pierwszy kajakarze mogą startować na paraolimpiadzie. U mnie wszystko szybko się potoczyło. Przed wypadkiem byłam kajakarką, więc technikę już znałam. Musiałam popracować nad siłą i na tym się teraz skupiam. Trenuję w Małomicach, bo stamtąd pochodzę. Nie czuję jeszcze presji igrzysk. Wmawiam sobie, ze to nie olimpiada, żeby nie dać się ponieść emocjom tak wielkiej imprezy sportowej.

Kamila jedzie do Rio po medal. Ten medal będzie miał specjalna dedykację.

- Jadę do Rio dla Nadii. – zaznacza Kamila Kubas - Moja córka ma 9 urodziny dzień przed moim przylotem z Rio, więc medal będzie prezentem dla niej, bo ona jest dla mnie najlepszym podarunkiem od życia. Nadia mówi, że dostanie dwa prezenty urodzinowe: „Medal olimpijski i powrót mamy do domu.”

Na utytułowanych w Rio paraolimpijczyków czekają nie tylko medale, ale i spore wynagrodzenie.

- Samorząd województwa zaproponował 20.000 zł za złoty medal, 14.000 zł za srebrny i 10.000 zł za brąz. – mówiła marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak - Ci sportowcy udowodnili sobie i innym, że choroba nie jest żadnym ograniczeniem, dlatego dziś osobiście odprawiam ich do Rio, bo dla nas są niedoścignionym wzorem, gdyż pokazują, że mimo wszystko można realizować marzenia.

Na paraolimpiadę do Rio pojadą zawodnicy z Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Nowej Soli i Małomic.

Lubuska reprezentacja to:

11 zawodników Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosrpawnych "START":

- Tomasz Blatkiewicz - lekkoatletyka

- Krzysztof Ciuksza - lekkoatletyka

- Adrian Imianowski - lekkoatletyka

- Maciej Lepiato - lekkoatletyka

- Łukasz Mamczarz - lekkoatletyka

- Mateusz Michalski - lekkoatletyka

- Milena Olszewska - łucznictwo

- Lech Stolman - lekkoatletyka

- Bartosz Tyszkowski - lekkoatletyka

- Łukasz Wietecki - lekkoatletyka

- Renata Śliwińska - lekkoatletyka

6 zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START" Zielona Góra:

- Kamila Kubas - parakajakarstwo

- Piotr Grudzień - tenis stołowy

- Marcin Skrzynecki - tenis stołowy

- Marek Trykacz - podnoszenie ciężarów

- Szymon Sowiński - strzelectwo sportowe

- Mateusz Surwiło- parakajakarstwo

Zawodniczka UKS "Dziesiątka" Nowa Sól:

- Krystyna Siemieniecka - tenis stołowy

 • Jak taniec wpływa na zdrowie? Korzyści mogą Cię zaskoczyć

  Jak taniec wpływa na zdrowie? Korzyści mogą Cię zaskoczyć

  Taniec pozwala rozładować energię, wyrazić emocje, a także poprawić kondycję psychiczną oraz fizyczną. Niesie ze sobą wiele korzyści, a więc efekty regularnych treningów na pewno pozytywnie Cię zaskoczą. Dlaczego warto tańczyć?

 • Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Już 1 maja mieszkańcy Kargowej i okolic będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym, którego partnerem jest Nestlé. Na terenie lokalnego Stadionu Miejskiego odbędzie się Bieg Liona, a także wiele innych atrakcji, jak turnieje piłkarskie i konkurencje lekkoatletyczne, realizowane w ramach Miasteczka Lekkoatletycznego. Na uczestników wydarzenia czeka również spotkanie z gwiazdą sportu, Kornelią Lesiewicz.

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Nie od dziś wiadomo, że dbanie o aktywność fizyczną ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Ćwiczenia fitness to jedna z ulubionych form aktywności kobiet - są energiczne, angażujące wszystkie mięśnie i spalają dużo kalorii. Dlaczego warto się na to zdecydować i jaki sport wybrać?

 • Ostatni mecz sezonu w ramach II Ligi Futsalu

  Ostatni mecz sezonu w ramach II Ligi Futsalu

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni mecz w ramach II Ligi Futsalu. Lider tabeli PKM Zachód Persa AZS UZ Zielona Góra podejmie na własnym boisku trzeci w tabeli SPN Paolo Gorzów Wielkopolski.

 • Zawodnik Wataha Zielona Góra walczy o zdrowie! Trwa zbiórka pieniędzy

  Zawodnik Wataha Zielona Góra walczy o zdrowie! Trwa zbiórka pieniędzy

  Markus Graja to zawodnik futbolu amerykańskiego zielonogórskiej drużyny Wataha. Podczas pierwszego meczu w lidze juniorskiej doszło u niego do pęknięcia naczyniaka. Młody chłopak walczy o powrót do zdrowia oraz sprawności!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u