Będą wzmożone kontrole policyjne na K27

14 wrzesień 2016
Autor: 

Według statystyk po drodze krajowej nr 27 (Zielona Góra - Nowogród Bobrzański) dziennie przejeżdża ponad 9 tyś pojazdów, kilkadziesiąt procent z nich o wiele za szybko. Niektórzy kierujący przekraczają prędkość o 70 a w skrajnych przypadkach nawet o 100 km/h. Przekroczenie dozwolonej prędkości obok wymuszenia pierwszeństwa przejazdu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych nie tylko na tej drodze, ale w ogóle.

Wczoraj (13.09) w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze doszło do spotkania Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze Jarosława Kijowskiego, Komendanta Miejskiego Policji Andrzeja Kostki z przedstawicielami GDDKiA. Tematem rozmowy było podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach okręgu zielonogórskiego - przede wszystkim na drodze DK-27, na której w ubiegłą sobotę doszło do śmiertelnego wypadku drogowego.

Podczas spotkania wstępnie ustalono, że zostanie wprowadzany odcinkowy pomiar prędkości, umieszczenie specjalnych bramownic z informacją o ograniczeniu prędkości, zamontowanie tablic ostrzegających o śliskiej nawierzchni tzw. stacja meteo, umieszczenie fotoradaru w miejscu gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych, a także zainicjowanie spotkania z przedstawicielem inspekcji Transportu Drogowego.

Policjanci zapowiedzieli jeszcze częstsze kontrole drogowe i wyciąganie konsekwencji w stosunku do kierujących drastycznie łamiących przepisy i zagrażających innym uczestnikom ruchu drogowego.

Kolejnym efektem spotkania są dodatkowe pomiary natężenia ruchu i prędkości, które zostaną wykonane przez pracowników GDDKiA, a także zaplanowana na 20 września br. komisja w sprawie poprawy bezpieczeństwa. W komisji tej udział wezmą wszyscy uczestnicy spotkania, którzy omówią w terenie - na drodze krajowej 27 - możliwość realizacji nowych pomysłów i wdrożenia ewentualnych rozwiązań. (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze)

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u