Sprawca wypadku pod Sulechowem w areszcie

14 wrzesień 2016
Autor: 

Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu wniosek zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 20-letniego mężczyzny.

Podejrzanemu zarzucono, że doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 09.09.2016 w Sulechowie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 20 letni mieszkaniec Kargowej umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, iż kierując samochodem osobowym m-ki BMW poruszając się drogą dawną drogą S3 od strony miejscowości Kalsk w kierunku Sulechowa, na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej oraz drogi nr DW276, nie zatrzymał się i nie ustąpił pierwszeństwa poruszającemu się prawidłowo ul. Warszawską od strony Sulechów DS3 w kierunku Sulechowa pojazdowi marki Toyota Auris doprowadzając do zderzenia. Na skutek wypadku pasażer samochodu marki BMW 30- letni mieszkaniec gminy Trzebiechów poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem Toyota oraz jego pasażerka, a także inny pasażer samochodu marki BMW doznali obrażeń ciała.

Na miejscu przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, następnie przeprowadzono czynności zmierzające do ustalenia kierującego samochodem BMW, co do którego istniało uzasadnione podejrzenie, że jest sprawcą wypadku. W trakcie czynności zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na ustalenie, że sprawcą jest 20 letni mieszkaniec Kargowej. Mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art 177§2kk. W toku dotychczas wykonanych czynności stwierdzono, iż nakłaniał on inną osobę do wzięcia na siebie odpowiedzialności za spowodowanie wypadku ( że prowadziła pojazd marki BMW).

12 wrzesnia sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

O kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze)

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u