W Nowej Soli pobiegli dla Oli (ZDJĘCIA)

18 grudzień 2016
Autor: 

W niedzielę 18 grudnia w Nowej Soli panowała wysoka temperatura, a wszystko za sprawą gorących serc. Biegacze i amatorzy pobiegli dla 4-letniej Oli z Kożuchowa.

Szaro, ponuro i deszcz… jak się okazało taka pogoda nie jest przeszkodą dla ludzi otwartych, o dobrym sercu.

300 biegaczy stawiło się dziś na starcie 5 kilometrowego biegu. Kobiety, mężczyźni, starsi i młodsi. Wszystkich łączył szlachetny cel – pomoc w drodze po zdrowie Oli zmagającej się z ciężką chorobą. Uczestników jak i licznie przybyłych kibiców uroczyście powitał prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.

-Nie liczy się kto skąd jest, tylko kim jest. Tu zebrali się dobrzy ludzie, którzy chcą pomóc i bardzo mnie to cieszy – powiedział prezydent.

Na scenie pojawiła się Ola z rodzicami. Choć z przejęcia nie powiedziała ani słowa głos zabrała wzruszona mama dziewczynki.

-Widząc tylu Mikołajów jestem bardzo zadowolona i serdecznie, z całego serca dziękuję za każdą pomoc z Państwa strony. Życzę przede wszystkim zdrowia.

O godz. 15.00 wystartowali. Ludzie m.in. z Nowej Soli, Zielonej Góry, Żar, Żagania, Kożuchowa, czy bardziej odległych miast jak Lubin, Polkowice i Poznań. Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety, bo nie o medalu tu chodziło, a o pomoc i dobrą zabawę.

Po biegu na Placu Wyzwolenia odbyła się wigilia miejska.

PEŁNA GELERIA I FILM TUTAJ

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u