Zaadoptuj wilka (FILM)

24 styczeń 2017
Autor: 

Jestem silny i niezależny. W Polsce jest jednak coraz mniej dzikich miejsc, w których mógłbym swobodnie żyć. Pomóż mi i innym wilkom, w Polsce zostało nas już tylko około 1000. Adoptując mnie, zwiększasz szanse na bezpieczne życie mojej watahy. Przekaż comiesięczną lub jednorazową darowiznę na pomoc dla mnie i mojej rodziny.

Tak na stronie Fundacji WWF rozpoczyna się akcja Zaadoptuj Wilka dającej szansę na bezpieczniejsze życie wilków.

W Polsce żyje około 1000 wilków. Wbrew powszechnej opinii wilk nie jest zagrożeniem dla człowieka a wszystkie straszne opowieści o wilkach zjadających ludzi należy… między bajki włożyć. To człowiek coraz częściej stanowi zagrożenie dla wilków. Wilki są pięknymi, charyzmatycznymi zwierzętami, które stanowią ważną część polskiej przyrody. Jeśli chcemy, aby przetrwały w naturze musimy im pomóc.

- Środki zebrane w ramach symbolicznej adopcji wilka zostaną przeznaczone na kontynuację naszych działań na rzecz ochrony tego gatunku. - informuja wolontariusze Fundacji WWF - Dzięki wsparciu będziemy mogli także realizować inne, najpilniejsze działania na rzecz ratowania ginącej przyrody. W ramach poprawy stosunków między wilkiem a lokalnymi społecznościami będziemy rozdawać kolejne pastuchy elektryczne hodowcom zwierząt na terenach zamieszkiwanych przez wilki. Koszt jednego ogrodzenia to około 3000 zł. Chcemy także przekazywać lokalnym hodowcom specjalnie wyszkolone psy pasterskie, które zabezpieczałyby zwierzęta gospodarskie przed wilkami. Koszt zakupu i przeszkolenia jednego psa pasterskiego to około 3000 zł. Będziemy także kontynuować działania na rzecz poprawy wizerunku wilka w oczach ogółu Polaków, kontynuując doroczną akcję „Zawyj dla wilka”. Symbolicznym wyciem dla wilka i mówieniem o jego problemach staramy się zwrócić uwagę na potrzebę ochrony tego dzikiego kuzyna naszych domowych psów. Wspieramy monitoring wilka w Polsce. W 2011 roku sfinansowaliśmy zimowe tropienia wilków w dwóch największych kompleksach leśnych na Mazurach, a w 2013 roku na Mazurach i Podlasiu. Dzięki temu, wiemy jaka jest sytuacja wilków i że wciąż potrzebują naszej pomocy.

Kilka dni temu Panu Rico Thierbach udało się nagrać watahę wilków w lesie koło Zielonej Góry.

Autor filmu: Rico Thierbach / właściciel portalu hubertus-collection.pl

Informacje pochodzą z portalu Fundacji WWF

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

  • Kto spotyka w lesie... wilka (FILM)

    Kto spotyka w lesie... wilka (FILM)

    W lesie, niedaleko ulicy Łężyca-Willowa w Zielonej Górze jeden z mieszkańców spotkał wilka. Do spotkania doszło około 300m od zabudowań. Wilk był spokojny i po kilku sekundach obserwacji pospacerował dalej.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u