samoLOTem z lubuskiego (ZDJĘCIA)

03 marzec 2017
Autor: 

W czwartek 2 marca w siedzibie LOT-u w Warszawie marszałek województwa lubuskiego przedstawiła walory naszego regionu i wspólnie z ambasadorami lubuskiego prof. Zbigniewem Izdebskim - seksuologiem oraz Bartłomiejem Jędrzejakiem - prezenterem telewizyjnym zaprosiła w nasze strony. Od wczoraj ze stolicy Polski do Babimostu pięć razy w tygodniu kursuje nowoczesny Bombardier Q400.

W konferencji prasowej marszałek Elżbiety Anny Polak oraz prezesa LOT-u w Warszawie udział wzięła liczna delegacja w składzie z członek zarządu Alicją Makarską, radnym województwa Edwardem Fedko, doradcą marszałka ds. lotnictwa Jackiem Plisem, dyrektorami Departamentu Infrastruktury i Komunikacji w UMWL i lubuskimi dziennikarzami.

Prezes LOT-u Rafał Milczarski nie krył radości z uruchomienia nowych połączeń.

- LOT-owi zależy na regionach i od dziś łączymy Lubuskie ze światem. Taka oferta połączeń z Zielonej Góry to prawdziwa rewolucja. Do tej pory pasażerowie podróżujący z województwa lubuskiego mogli dotrzeć drogą lotniczą tylko do Warszawy. Dziś mają do dyspozycji kilkadziesiąt innych miast. Wczesnoporanne wyloty z Zielonej Góry i późnowieczorne powroty sprawiają, że podróż do Pragi, Londynu czy Amsterdamu można odbyć w ciągu zaledwie jednego dnia.

Marszałek Elżbieta Anna Polak nie kryła wzruszenia, że po wielu latach starania udało się nawiązać współpracę z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

- Już w 2010 roku byłam tu na rozmowach i wtedy się nie udało, dziś po 7 latach spełnia się jedno z moich marzeń.Lubuskie jest pięknym województwem,  jesteśmy regionem najbardziej dostępnym transportowo: mamy A2, S3, ale wciąż jesteśmy regionem nieodkrytym. Mamy parki narodowe, krajobrazowe, geopark wpisany na listę UNESCO. Połowę powierzchni regionu zajmują lasy, jest 500 jezior, bogactwo ścieżek rowerowych, to raj dla wędkarzy, a także dla żeglarzy, bo mamy żeglowne jeziora. Odra jest naszą autostradą, ale łączy się z innymi rzekami -zachwalała E. Polak.

Marszałek podkreśliła, że to, czego nie mają inne regiony, a my mamy to bogactwo winnic, a jedna z tych winnic, Winna Góra, przyjechała do siedziby LOT.

- Region smakuje winem i miodem - mówiła marszałek. - Zbudowaliśmy największą winnicę w Polsce, na 35 ha. Mamy szlak architektury drewnianej, 252 zespoły zamkowo-pałacowe. Można się naprawdę poczuć jak w bajce. Mamy też Międzyrzecki Rejon Umocniony i zagłębie nietoperzy, aż 30 tysięcy, jak policzyli ekolodzy. Nasz region jest też wyjątkowym zagłębiem kultury: gramy z Jurkiem Owsiakiem na Przystanku Woodstock już 23 lata. Lubuskie jest nie tylko "diabelskie", bo tak się niektórym kojarzy Woodstock, ale także anielskie, bo u nas jest festiwal muzyki dawnej Muzyka w Raju, w Pradyżu, gdzie muzycy grają do późnej nocy. Mamy festiwale filmowe. Przejeżdżają tysiące ludzi, a przecież mogą przylecieć samolotem.

Zgodnie z rozkładem lotów samolot z Babimostu będzie latał codziennie (bez czwartków i niedziel) o godz. 5:45. Lądowanie w Warszawie o godz. 6:50. Samolot z Warszawy startować będzie codziennie (bez śród i sobót) o godz. 22:35. W Babimoście wyląduje o godz. 23:35. Bilety można rezerwować na stronie przewoźnika.

 • Przed nami Wystawa Psów Rasowych Babimost 2022

  Przed nami Wystawa Psów Rasowych Babimost 2022

  Związek Kynologiczny w Polsce z oddziałem w Zielonej Górze oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście zapraszają na czterodniową wystawę psów rasowych. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Babimostu, Bernarda Radnego i Burmistrza Kargowej, Jerzego Fabisia

 • Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  We wtorek, 12 kwietnia, w Polsacie finałowy odcinek V edycji „Ninja Warrior Polska”. W grze dwóch lubuskich zawodników. To Krzysztof Spławski z Zielonej Góry i Paweł Murawski z Żagania. Czy wśród nich znajdzie się ten, który po raz pierwszy w Polsce zostanie wojownikiem Ninja?

 • O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  Robert Motyka i Marek Starybrat dołączyli do grona prezenterów Radia ZET. Od 4 kwietnia budzą słuchaczy w „Dzień dobry bardzo”.

 • Szkoła w Podmoklach Małych szkołą dla innowatora!

  Szkoła w Podmoklach Małych szkołą dla innowatora!

  Pod koniec marca w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca dwuletni projekt unijny "Szkoła dla innowatora". Podczas spotkania tytuł SZKOŁY DLA INNOWATORA odebrała dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Podmokłach Małych, pani Elżbieta Ryczek. Tytuł został przyznany tylko 20 szkołom w Polsce.

 • Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  W najbliższą sobotę, 27 listopada we wspaniałej scenerii Pałacu Brühla w Brodach odbędzie się aukcja sztuki współczesnej. Swoje prace wystawi aż 19 artystów z całej Polski. W ramach wydarzenia odbędzie się również otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych “Polish Barrels".

 • Finał Miss Polski 2021 już w piątek! Lubuszanka w finale!

  Finał Miss Polski 2021 już w piątek! Lubuszanka w finale!

  Już 20 sierpnia po raz trzydziesty drugi zostanie wybrana nowa Miss Polski. Do rywalizacji o tytuł najpiękniejszej Polki stanie aż 24 pań ze wszystkich regionów naszego kraju. W tym gronie jest jedna piękna Lubuszanka!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u