Spacer z Konstytucją

02 kwiecień 2017

Dziś mija 20 lat od uchwalenia przez Zgromadzenie Narodowe Konstytucji RP.

Z tej okazji na zielonogórskim deptaku KOD ZIELONA GÓRA rozdawał spacerowiczom Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej.

- Uważamy, że podstawą tego co się dzieje obecnie w naszym kraju, tego niepokoju i zamętu, to są kwestie dotyczące Konstytucji i jej łamania - mówi Tatiana Sawicka, wiceprzewodnicząca regionu lubuskiego  - Począwszy od Trybunału Konstytucyjnego, niezawisłości sędziowskiej, a także innych "zamachów", które się szykują na samorządność w Polsce. Także na oświatę. 

Dzisiejsze spotkanie było również inauguracją  nowego sezon "PiKODów", czyli punktów informacyjnych Komitetu Obrony Demokracji w Zielonej Górze.

- To jest ważna forma naszej działalności - kontynuuje T. Sawicka - Takie spotkania niosą ze sobą wiele możliwości. Dzisiaj jest święto Konstytucji dlatego to dobra okazja aby rozpocząć sezon. Mamy za sobą bogatą, roczną już działalność, która służyć miała edukowaniu. Także nas.

Spotkania w ramach "PiKODów" będą odbywały się co tydzień, w soboty w różnych miejscach w mieście.

- W zeszłym roku byliśmy tylko pod ratuszem - dodaje Patryk Nowakowski  - w tym roku chcemy wychodzić na osiedla. Nie każdy zielonogórzanin trafia na deptak. Na deptaku tak na prawdę najwięcej jest ludzi z dziećmi, którzy spacerują bo just bardzo dobra infrastruktura zrobiona pod to, żeby z wózkiem wyjść na spacer. Dlatego chcemy wyjść do ludzi. Wyjść na osiedla, w okolice rynków, na które ludzie rano chodzą. Żeby zobaczyli i mieli tą możliwość kontaktu z Komitetem  Obrony Demokracji. Żeby mogli z nami porozmawiać. Dostać Konstytucję. Chcemy wyjść bardzo szeroko do ludzi. 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.