- W posiedzeniu Zespołu uczestniczyli posłowie i posłanki, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji oraz Ministerstwa Zdrowia z nowo powołanym podsekretarzem stanu Zbigniewem Królem, a także przedstawiciele instytucji państwowych i organizacji pozarządowych działających w obszarze zdrowia i edukacji oraz prof. dr hab. n. med. Barbara Woynarowska i prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, które również zasiliły grono ekspertów - informuje Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Posiedzenie dotyczyło aktualnego kształtu edukacji seksualnej i edukacji zdrowotnej w polskich szkołach w kontekście przemian w zakresie aktywności seksualnej młodzieży oraz w kontekście ginekologii rozwojowej. Bardzo ożywiona, kilkugodzinna dyskusja była próbą znalezienia porozumienia ponad podziałami światopoglądowymi czy partyjnymi w sprawie kształtu edukacji seksualnej w polskich szkołach. Zobowiązano przedstawicieli MEN i MZ do zaprezentowania członkom komisji szczegółowych informacji w tej sprawie, także w kontekście zbliżającej się reformy systemu edukacji
Parlamentarny Zespół ds. Zdrowia Publicznego liczy 18 posłów, 2 senatorów reprezentujących różne partie. Przewodniczącą Zespołu jest posłanka Beata Małecka-Libera, była wiceminister zdrowia.