Zaproszenie na Święto Policji

W piątek 14 lipca w Nowej Soli odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji pod honorowym patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Policja zaprasza mieszkańców naszego regionu do wzięcia udziału w uroczystościach.

Jest to okazja do uroczystego wyróżnienia i mianowania na wyższe stopnie policjantów garnizonu lubuskiego. W tym samym dniu sztandar otrzyma Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli. 

Dla najmłodszych zaplanowano piknik od godz. 14.00 w Parku Krasnala. Przewidziane są pokazy ratownicze. Każdy będzie mógł obejrzeć sprzęt nie tylko policyjny, ale także współpracujących służb. Dla dzieci i młodzieży konkursy z nagrodami. Dla najmłodszych słodki poczęstunek.

Uroczystości w Nowej Soli rozpoczną się o godz. 12.00 mszą świętą w kościele Św. Józefa Rzemieślnika, od godz. 13.30 uroczyste wręczenie odznaczeń i aktów mianowania natomiast o godz. 15.15 odbędzie się występ orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.