Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Gorzowie Wlkp

18 kwiecień 2016

1,5 tys motocyklistów z całego lubuskiego, wielkopolski i zachodniopomorskiego. Tak wyglądało otwarcie sezonu motocyklowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Uroczystości rozpoczęły się wspólnym przejazdem przez miasto. Do późnego wieczoru odbywała się wspólna impreza na Błoniach Nadwarcianskich, gdzie zbierane były pieniądze dla podopiecznych fundacji Mam Marzenie. Odbyły się również liczne licytacje, piknik z ogniskiem, DJ-e zadbali o muzykę, pokaz ZUMBY, konkursy z nagrodami, punkty gastronomiczne. Dla najmłodszych dmuchańce, gofry i wata cukrowa.

Również policjanci włączyli się do promowania bezpieczeństwa związanego z motocyklistami. Kilka godzin przed startem parady odbył się test wiedzy teoretycznej i praktycznej dla miłośników jednośladów zorganizowany w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Po kilkugodzinnej, zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem sędziów, których skład stanowili m.in. policjanci. Oprócz rywalizacji mundurowi wraz z organizatorami przygotowali wiele atrakcji związanych z bezpieczeństwem na drogach. Były to m.in. symulator zderzeń, alkogogle, czy symulator tzw. 'dachowania”. Wszystko koordynował szef lubuskiej drogówki mł. insp. Wiesław Widecki. Po zakończeniu parady najlepsi uczestnicy porannych zmagań odebrali atrakcyjne nagrody pozyskane ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, czyli tzw. Funduszu Szwajcarskiego. Nagrody wręczył szef lubuskiej drogówki mł. insp. Wiesław Widecki, a pamiątkowy puchar Z-ca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Halina Lebiedź.

(zdjęcia gorzowianin.com)

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u