Współczesny malarz ukraiński w Muzeum Ziemi Lubuskiej

18 sierpień 2017
Autor: 

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w piątek 25 sierpnia o godz. 17.00 na otwarcie wystawy Imaginarium, której autorem jest współczesny malarz ukraiński Oleg Shupliak, tworzący obrazy w nurcie tzw. iluzji optycznej.

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną 23 prace stanowiące fragment cyklu Hidden Images (Ukryte Portrety). Obrazy zaskakują różnorodnością form i barw, wiele z nich to swoiste „wizerunki” znanych postaci. Oglądając portret Darwina, Szekspira czy van Gogha odbiorca odkrywa kolejne formy, z których praca została zbudowana, wciela się przy tym w rolę poszukiwacza ukrytych znaczeń. Ta złożoność staje się prawdziwą ucztą dla zmysłów i zachętą do kolejnych obserwacji i odkryć.

Oleg Shupliak jest znanym w Europie Wschodniej malarzem. Jego prace były wystawiane w wielu miejscach na całym świecie m.in. na Ukrainie, w Polsce, Litwie, Rosji, Danii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Niektóre z nich na stałe znalazły się w zbiorach: Muzeum Narodowego im. Tarasa Szewczenki w Kijowie, Ministerstwie Kultury Ukrainy, Fundacji International Cultural Heritage w Sankt Petersburgu oraz w kolekcjach prywatnych na całym świecie. Od 2000 roku malarka jest Członkiem Narodowego Związku Artystów Ukrainy. Spektrum działalności artysty obejmuje nie tylko malarstwo, ale również fotografię, grafikę, ilustrację i animację.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u