Woodstock uczył ratować

01 wrzesień 2017
Autor: 

Prawie 1000 osób nauczyło się ratować. Uczestnicy Przystanku Woodstock co roku mają okazję w trakcie festiwalu nauczyć się podstawowych czynności ratujących życie. W tym roku dla młodych uczestników Woodstocku przygotowano dodatkową niespodziankę - strefę Małych Ratowników, w której Woodstockowicze także mogli zdobyć supermoce, czyli umiejętności udzielania pierwszej pomocy pod okiem naszych instruktorów.

Łącznie, w namiocie "Ratujemy i Uczymy Ratować" oraz w strefie Małych Ratowników podczas 23. Przystanku Woodstock przeszkolono 953 osoby. Namiot "Ratujemy i Uczymy Ratować" – 429 dorosłych i 201 dzieciw Strefie Małych Ratowników – 323 dzieci.

Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” działa w ciągu całego roku, nieprzerwanie od 2006 roku. Skierowany jest on przede wszystkim do dzieci z klas I – III szkół podstawowych. Polega on na wprowadzeniu, już w pierwszej klasie, zajęć z podstawowych czynności ratujących życie. Dzięki temu dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami i wykształcają się w nich odpowiednie nawyki, przez co pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Szkoły przystępują do programów dobrowolnie. Otrzymują one bezpłatnie od Fundacji WOŚP wszystkie materiały niezbędne na lekcjach pierwszej pomocy: fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki oraz filmy. Do tej pory Programem objętych jest 28 482 nauczycieli z 12 310 szkół, co stanowi 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce.

www.wosp.org.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u