O pięć kilometrów więcej

04 wrzesień 2017

W Zielonej Górze powstanie 5 km nowych ścieżek rowerowych, będzie to kontynuacja budowy Zielonej Strzały.  Zakończenie prac przewidziano na koniec czerwca 2018 roku a wykonawcą został BUD-DRÓG z Kożuchowa.

To pierwsza z kilku umów dotyczących rozbudowy infrastruktury rowerowej na terenie miasta. Roboty ziemne będą składały się z 7 etapów:

  • budowa trasy biegnącej od ulicy Kukułczej, tj. od wiaduktu nad ul. Gen. Wł. Sikorskiego, wzdłuż istniejącego nasypu kolejowego przy LO III do ul. Piwnej (wraz z budową kładki)
  • budowa trasy ul. Emilii Plater po istniejącym nasypie kolejowym do ul. Botanicznej poprzez ul. Waszczyka i do ronda Zesłańców Sybiru
  • kontynuacja istniejącej trasy rowerowej od wiaduktu nad Al. Wojska Polskiego do nowego ronda przy ul. Zjednoczenia (wraz ze ścieżką na wiadukcie)
  • budowa ścieżki wzdłuż ul. Nowojędrzychowskiej od ul. Kąpielowej do K. Funka 
  • budowa ścieżki wzdłuż ul. Nowojędrzychowskiej od ul. K. Funka do ul. Jędrzychowskiej (pętla autobusowa)
  • budowa trasy biegnącej w ciągu ul. Zatonie - Strumykowa 
  • budowa trasy biegnącej w ciągu ulic Towarowej i Sulechowskiej.

Całość inwestycji wyniesie 6,77 mln zł.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.