Młodzi strażacy z Zielonej Góry pomogli potrzebującemu. Zostali wyróżnieni przez Prezydenta

11 maj 2018
Autor:  Redakcja
Młodzi strażacy z Zielonej Góry pomogli potrzebującemu. Zostali wyróżnieni przez Prezydenta UM Zielona Góra

Wracamy do głośnej sprawy, o której już informowaliśmy. W środę, 28 marca, w godzinach nocnych, młodzi strażacy z jednostki OSP "Racula" w Zielonej Górze: dh. Miłosz Balcerzak i dh. Patryk Sós pomogli starszemu mężczyźnie, który jak sam zeznał przez kilka godzin leżał w zaspie śniegu. Gdyby nie szybka i skuteczna pomoc, mężczyzna mógłby zamarznąć. Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki spotkał się dziś z młodymi zielonogórzanami i pogratulował im dojrzałej postawy godnej naśladowania.

Było już ciemno, a na zewnątrz panowała ujemna temperatura. Ponadto mężczyzna cały czas próbował wstać. Istniało ryzyko, że wypadnie on na ruchliwą drogę. Mimo dużego ruchu, wspomóc strażaków chciała tylko jedna osoba. - Wasza postawa jest godna naśladowania. Cieszę się, że zachowaliście się tak rozsądnie, dojrzale i w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia nie przeszliście obojętnie obok leżącego człowieka - powiedział Janusz Kubicki.

Prezydent Zielonej Góry postanowił nagrodzić młodych strażaków. W piątek, 11 maja, ugościł ich w Urzędzie Miasta, gdzie otrzymali pamiątkowe dyplomy, podziękowania i upominki. Ochotnikom pogratulował również dh. Edward Fedko, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Lubuskiego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u