Polsko-Niemiecka współpraca przy zabezpieczaniu sportowych zmagań

29 maj 2018
Autor: 
Polsko-Niemiecka współpraca przy zabezpieczaniu sportowych zmagań KPP Krosno Odrzańskie

Zabezpieczenie weekendowych zawodów sportowych na granicy Polski i Niemiec było sporym wyzwaniem dla służb. Funkcjonariusze z obu krajów wspólnie dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników zmagań, jak również kibiców.

W przygranicznym Gubinie odbyło się uroczyste otwarcie zawodów użyteczno-bojowych pod nazwą "23. Marsz Nadodrzański 2018", zorganizowanych przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Zielonej Górze we współpracy z Krajowym Dowództwem Brandenburgii w Poczdamie.

Nad bezpieczeństwem uczestników pokonujących specjalnie przygotowane trasy czuwali policjanci z Gubina, Krosna Odrzańskiego, Słubic, Gorzowa Wlkp. i Niemiec, wspomagani przez strażników miejskich oraz wojsko.

Uczestnicy w ciągu kilku godzin pokonali dziesiątki kilometrów i rywalizowali ze sobą w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych. Trasa marszobiegu licząca 20 km obejmowała konkurencje sprawnościowe po stronie niemieckiej jak i polskiej, w tym: transport rannego na czas, pokonanie przeszkody wodnej, strzelanie biatlonowe, czy też ścianka wysokościowa.

Natomiast rowerzyści mieli do pokonania 62 km. Przygotowana przez organizatora trasa obejmowała Gubin - Żytowań - Ratzdorf - Wellmitz - Guben.

27 maja w Krośnie Odrzańskim, 800 rowerzystów rywalizowało o miano najlepszych podczas III etapu Grand Prix MTB 2018. W zabezpieczeniu trasy, która obejmowała ulice miasta, drogi leśne i polne, udział wzięli policjanci ruchu drogowego wspomagani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, 5. Kresowego batalionu saperów oraz strażaków z OSP Czarnowo, którzy ustawieni w newralgicznych miejscach dbali o zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko uczestnikom rajdu, ale także użytkownikom dróg.

- Dzięki aktywnej współpracy organizatora z policją oraz innymi służbami biorącymi udział w zabezpieczeniu, imprezy te przebiegały spokojnie i bez zakłóceń. - dodaje asp. szt. Justyna Kulka z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie Odrzańskim.

TAGI
MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u