Ruiny Pałacu w Zatoniu oficjalnie otwarte! (ZDJĘCIA)

18 październik 2018
Pałac w Zatoniu oficjalnie otwarty! Redakcja

W czwartek, 18 października, punktualnie o godzinie 18, w Zatoniu odbyło się uroczyste otwarcie zabezpieczonych ruin książęcego pałacu.

W ceremonii otwarcia brało udział wielu zielonogórzan, plac przed pałacem był całkowicie zapełniony. Tłumy ludzi czekały na niesamowitą nocną iluminację oraz na zwiedzenie wnętrza ruin. 

Rewitalizacja Parku w Zatoniu w ramach projektu "Zachowanie i wykorzystanie historycznych krajobrazów parkowych w Branitz i Zatoniu" kosztowała blisko 17 milionów złotych.

Pałac został wybudowany w 1689 r. przez ówczesnego właściciela dóbr zatońskich Balthazara von Unruh w formie barokowego dworu. Niestety w 1945 roku pałac został doszczętnie spalony, pozostały jedynie ruiny, które od dziś możemy bezpiecznie zwiedzać.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u