Lubuscy strażacy pobiegli dla Niepodległej. "To symboliczne wydarzenie"

02 maj 2019
Autor: 
Lubuscy strażacy pobiegli dla Niepodległej. "To symboliczne wydarzenie" Redakcja

Lubuscy strażacy zorganizowali bieg sztafetowy upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Do wydarzenia przyłączyli się ratownicy z całego regionu.

Sztafeta wyruszyła spod Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze w piątek, 1 maja, o godzinie 23:00. Pierwsza zmiana należała do bryg. Patryka Maruszaka, Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. - Biegniemy z poświęceniem, z cząstką siebie. To wszystko z symbolem RP biało-czerwoną flagą - mówił tuż przed startem.

Każdy ze strażaków w pełnym umundurowaniu musi pokonać odcinek 1000 metrów. - Zdarzało się już przebiec taki dystans podczas akcji i to z dodatkowym obciążeniem w postaci wężów czy aparatu powietrznego - komentował mł. bryg. Rafał Naks z Ośrodka Szkolenia KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Trasa biegu łączy dwie lubuskie stolice i wynosi około 100 kilometrów. - Strażacy dają z siebie to co na co dzień, czyli swój wysiłek - dodał bryg. Maruszak. Koniec sztafety zaplanowano na godzinę 13:00 przy budynku Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Bieg ma charakter symboliczny i odbywa się, aby upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W wydarzeniu uczestniczy 100 strażaków.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u