Międzynarodowy Dzień Strażaka. "To trudna i niebezpieczna, ale szlachetna misja"

04 maj 2019
Autor: 
Międzynarodowy Dzień Strażaka. "To trudna i niebezpieczna, ale szlachetna misja" Redakcja/archiwum

Każdy ich dzień w pracy to walka z żywiołem i z czasem. To służba, która streszcza się w dewizie: "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Dziś bohaterowie z zawodu i powołania świętują. W Międzynarodowy Dzień Strażaka dziękujmy tym, którzy wykazują się odwagą, ratując potrzebujących.

Międzynarodowy Dzień Strażaka to święto dedykowane wszystkim strażakom, którzy w codziennej służbie wykazują się odwagą i bohaterstwem. Ich ogromną pracę cenią wszyscy i nic w tym dziwnego. To właśnie strażacy o każdej porze dnia i nocy pędzą z pomocą, aby ratować ludzi ze zmiażdżonych aut czy bronić płonące mienie.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat poziom kompetencji i obowiązków strażaków diametralnie wzrósł. Straż pożarna to nie tylko walka z pożarami. Teraz ponad połowę interwencji stanowią bowiem miejscowe zagrożenia, czyli między innymi wypadki drogowe, poszukiwania osób zaginionych lub wycieki substancji chemicznych. Zdarzeń jest jednak o wiele więcej, lecz ciężko opisać je wszystkie.

Pracę strażaków cenią wszyscy, bez wyjątków. - Trudna i niebezpieczna, ale jakże szlachetna misja strażaka darzona jest przez Polaków najwyższym szacunkiem oraz zaufaniem społecznym. W ten właśnie sposób rodacy wyrażają wielkie uznanie dla Państwa odpowiedzialnej, ofiarnej służby - napisał w liście do strażaków Prezydent RP Andrzej Duda.

Kiedy mówimy o strażakach zawodowych, nie można zapominać o oddanych ochotnikach, którzy bezinteresownie pomagają społeczeństwu. To właśnie oni często jako pierwsi są na miejscu zdarzenia i udzielają pomocy. - Dzięki ogromnemu wsparciu ze środków Unii Europejskiej nasze Ochotnicze Straże Pożarne są te same, ale nie takie same. Dzisiaj jesteśmy mocnym i niezbędnym ogniwem w całym systemie ratowniczo-gaśniczym - podkreśla dh. Edward Fedko, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Lubuskiego.

Z okazji Dnia Strażaka redakcja NewsLubuski.pl pragnie złożyć wszystkim funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych i wszystkim osobom związanym z ochroną przeciwpożarową, życzenia wszelkiej pomyślności. Oby w codziennych trudach towarzyszyło Wam bohaterstwo, a powrotów z akcji było tyle samo, co wyjazdów. Doceniamy Wasz trud, dlatego dziękujemy za odwagę i poświęcenie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u