Nowiny Wielkie: Nowy system powiadamiania strażaków OSP za 10 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

12 październik 2019
Autor: 
Nowiny Wielkie: Nowy system powiadamiania strażaków OSP Fot. Witnica.pl/Mirosław Sztogryn

Dla strażaków z OSP Nowiny Wielkie to ogromna zmiana. Teraz jednocześnie będzie alarmować ich elektroniczna syrena oraz wiadomości SMS. Na ten cel druhowie otrzymali 10 tysięcy złotych.

Do tej pory system powiadamiania ochotników był archaiczny i zdecydowanie opóźniał wyjazd strażaków. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim po otrzymaniu zgłoszenia musiał dzwonić do wyznaczonego druha z Nowin Wielkich. Ten przyjeżdżał pod remizę i załączał syrenę, aby zaalarmować pozostałych druhów.

W tym roku Starostwo Powiatowe wnioskowało o dofinansowanie w kwocie 10 tysięcy złotych. Taką kwotę na zakup i montaż nowej syreny elektronicznej przekazał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Teraz syrena będzie mogła być zdalnie uruchamiana przez dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej.

Nowy system selektywnego alarmowania zamontowany w remizie OSP umożliwia także powiadamianie druhów na telefon. Wraz z uruchomieniem alarmowania każdy strażak w tym samym czasie otrzyma indywidualną wiadomość tekstową z informacją, do jakiego zdarzenia dysponowana jest jednostka.

- To ważna inwestycja. Bardzo istotne, aby na zdarzenia reagować natychmiast, czasami te pierwsze minuty decydują o życiu ludzi, o zabezpieczeniu mienia. Cieszę się, że przekazaliśmy pieniądze, które w znaczący sposób przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców - podkreślał wojewoda Władysław Dajczak.

Fot. Witnica.pl/Mirosław Sztogryn

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u