Zielonogórzanie bili rekord w udzielaniu pierwszej pomocy (ZDJĘCIA)

16 październik 2019
Autor: 
Zielonogórzanie bili rekord w udzielaniu pierwszej pomocy Redakcja

Ponad 270 osób wzięło w udział w otwartej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wszystko w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca. Wydarzenie zorganizowano na zielonogórskim deptaku.

Do próby pobicia rekordu przystąpili uczniowie z zielonogórskich szkół średnich, podstawowych oraz chętni mieszkańcy miasta. Punktualnie od godziny 12:00 przez 30 minut prowadzili oni nieprzerwaną resuscytację na pięciu fantomach. Chętni zmieniali się co 60 uciśnięć klatki piersiowej.

- Akcja stworzona przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ma charakter ogólnopolski. W jej organizację włączyliśmy się razem z zielonogórskim Ekonomikiem. Na zielonogórski deptak wyszliśmy już po raz drugi. Do współpracy zaprosiliśmy także inne szkoły - mówi Łukasz Frączkiewicz, ratownik medyczny i koordynator akcji.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Celem akcji jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy oraz uświadamianie społeczeństwa na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobom, u których doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

- Świadomość udzielania pierwszej pomocy niestety ciągle jest za mała. Staramy się promować ją w każdy możliwy sposób. Dziś do współpracy zapraszamy również mieszkańców miasta - podkreśla Łukasz Frączkiewicz.

W Zielonej Górze w akcję włączyły się 273 osoby. WOŚP informuje, że w wydarzenie zaangażowało się 1399 instytucji z całego kraju. Ostateczny rezultat poznamy jednak dopiero w połowie przyszłego tygodnia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u