Grzegorz Turnau na Jubileuszu 20-lecia EWE

29 listopad 2019
Grzegorz Turnau na Jubileuszu 20-lecia EWE EWE

27 listopada br. przed Pałacem w Trzebiechowie (woj. lubuskie) odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 20-lecia działalności EWE w Polsce. Trzebiechów to 50 gmina, którą w gaz ziemny zaopatruje EWE. W trakcie uroczystości Wójt Gminy Pani Izabella Staszak wraz z Dariuszem Brzozowskim, Prezesem Zarządu EWE, odpalili symbolicznie Pierwszy Płomień Gazu w gminie.

W jubileuszowym wydarzeniu wzięło wielu znamienitych gości - włodarze gmin, do których EWE dostarcza gaz ziemny, prezesi i przedstawiciele klientów i firm, z którymi EWE współpracuje oraz firm z branży gazowej i energetycznej. Uroczystość prowadził Bartek Jędrzejak, a wspólne świętowanie umilił gościom występ Grzegorza Turnaua.

Prezes Zarządu EWE, Dariusz Brzozowski podczas odpalenia powiedział: „To dla nas bardzo ważne wydarzenie, bo Trzebiechów jest 50 gminą w Polsce, do której dostarczamy gaz ziemny. Cieszy nas to niezmiernie i napędza do dalszego działania!”. Natomiast Wójt Gminy Trzebiechów Izabella Staszak podkreśliła: „To dla nas historyczna chwila. Dzięki temu, że mamy gaz ziemny gmina może się rozwijać i jest bardziej atrakcyjna dla nowych inwestorów. Nie zapominajmy również o tym, że jest to bardzo ważny element naszej walki o czyste powietrze dla mieszkańców”.

Podziękowania dla gości oraz to jak ważnym medium jest gaz ziemny w swoim wystąpieniu podkreślał Prezes Zarządu EWE, Daniel Waschow: „Wzrasta znaczenie gazu ziemnego jako nośnika energetycznego. Wspólnie z naszymi partnerami chcemy kształtować rozwój gospodarczy naszego regionu: pewnie, ekonomicznie i ekologicznie. Dziękuję wszystkim: pracownikom, partnerom w polityce i biznesie oraz klientom, którzy nam zaufali i wspierali nas przez 20 lat.” Na wydarzeniu byli obecni również Członkowie Zarządu EWE AG – niemieckiego koncernu, który jest właścicielem EWE w Polsce. Michael Heidkamp mówił: „Zrównoważony rozwój i ekonomia ekologiczna łączą nas z naszymi klientami, naszym regionem i naszymi dwoma krajami.”

Okrągły Jubileusz to okazja, aby sięgnąć myślami w przeszłość i przywołać wszystkie wydarzenia, które tworzą historię firmy. EWE swoją działalność w Polsce rozpoczęła w Międzyrzeczu, w 1999 roku, wchodząc w obszary będące białymi plamami na polskiej mapie gazociągów. Aktywność ta, kontynuowana w następnych latach, umożliwia dzisiaj tysiącom gospodarstw domowych, firm i instytucji korzystanie z nowoczesnego, wygodnego a przede wszystkim ekologicznego źródła energii jakim jest gaz ziemny. Przez okres 20 lat firma doprowadziła gaz ziemny do 50 gmin, w 6 województwach, budując blisko 1700 km gazowych sieci dystrybucyjnych i przyłączając przy tym ponad 21 tys. odbiorców. Dzięki promowaniu oszczędnych i ekologicznych źródeł ciepła i konsekwentnemu działaniu na rzecz wymiany przestarzałych systemów grzewczych na bardziej nowoczesne, EWE skutecznie przyczyniło się do obniżenia emisji szkodliwych związków do atmosfery o 1,4 mln ton CO2 oraz o 12.500 ton pyłów.

W 2014 roku spółka EWE rozszerzyła działalność i stała się ogólnopolskim, alternatywnym sprzedawcą gazu ziemnego i energii elektrycznej. EWE dostarcza również ciepło z kotłowni gazowych oraz oferuje rozwiązania kogeneracyjne w oparciu o gaz ziemny oraz szeroko pojęte usługi z zakresu doradztwa energetycznego. To produkty komplementarne, które pozwalają na optymalizację wykorzystania nowoczesnych nośników energii.

Źródło: EWE

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.