Od 4 lipca czekają nas kontrole na granicy

01 lipiec 2016
Autor: 
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Rozporządzeniem MSWiA z dnia 1 czerwca 2016 r. w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną, przywrócona została tymczasowo kontrola graniczna w okresie od 4 lipca do 2 sierpnia 2016 r.

Kontrola zostanie przywrócona na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej, tj. z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą oraz w portach morskich i lotniczych, stanowiących granicę wewnętrzną strefy Schengen.

W zasięgu terytorialnym Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wskazanych zostało 95 przejść drogowych, kolejowych i rzeczne, w których można będzie przekraczać granicę państwową, a także 3 lotniska (Wrocław – Strachowice, Poznań – Ławica i Zielona Góra – Babimost).

W województwie dolnośląskim granicę można przekroczyć łącznie w 75 przejściach granicznych, a w lubuskim – w 22 przejściach.

Podczas przekraczania granicy obywatele Polski powinni posiadać przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i obywatelstwo, a więc dowód osobisty lub paszport. Wjeżdżający do Polski obywatele krajów należących do strefy Schengen będą musieli mieć przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i obywatelstwo, a obywatele państw trzecich dokumenty uprawniające do przekraczania granicy (paszport) oraz potwierdzające prawo pobytu w Polsce, np. wizy. Osoby, które podczas kontroli zostaną zidentyfikowane jako stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego, nie zostaną wpuszczone do Polski i otrzymają decyzje o odmowie wjazdu.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u