Obozowisko w Niesulicach jest bezpieczne

13 lipiec 2016
Autor: 

Na terenie bazy obozowej w Niesulicach doszło do kilkudziesięciu zachorowań wśród dzieci. Miały one dolegliwości żołądkowo-jelitowe, u nielicznych połączone z gorączką.

Pierwsze zgłoszenia chorobowe pojawiły się 1. lipca. Na obozie przebywało około 600 osób, w tym dzieci wieku od 6 do 16 lat z Hufca Poznań Jeżyce oraz z Września.

- Notujemy tutaj kilka przypadków zaburzeń jelitowych dziennie, z którymi sobie bardzo dobrze radzimy - mówi Mariola Pamuła, komendantka Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Świdnicy - mamy na miejscu wyszkolony personel medyczny, który udziela pomocy i dzieci po kilku godzinach zapominają już, że były chore.

Kilkoro z nich zostało przewiezionych do szpitala w Świebodzinie. Po przebadaniu i podaniu odpowiednich leków dzieci wróciły do obozu. Nie wymagały hospitalizacji. O wirusie został poinformowany również Powiatowy Inspektorat Sanitarny ze Świebodzina, który zbadał obozowisko kilkukrotnie i nie potwierdził zatrucia zbiorowego.

- Wszystkie obozy zostały skontrolowane kilkukrotnie pod względem żywieniowym, wody oraz wody używanej do higieny osobistej i nie znaleźliśmy uchybień - informuje Arleta Miśkiewicz, dyrektor PPIS w Świebodzinie - Należy zwrócić uwagę, że w tym miejscu znajduje się ponad 500 dzieci. Kilkadziesiąt przypadków bólu brzucha przez trzy tygodnie nie jest przesłanką do stwierdzenia, że doszło tam do zaniedbań. To mogło być spowodowane stresem, zmianą klimatu, błędów żywieniowych. To może być niezachowanie prawidłowej higieny rąk, spożycie produktów, które nie zostały dobrze umyte.

- Proszę się absolutnie nie martwic o dzieci - przekonuje druhna Pakuła - dzieci są pod bardzo dobrą opieką.

sanepid

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

 • Zielona Góra: Awaria lodówek w Biedronce. "Towar przeznaczony do utylizacji"

  Zielona Góra: Awaria lodówek w Biedronce. "Towar przeznaczony do utylizacji"

  Awaria lodówek w jednym ze sklepów sieci Biedronka w Zielonej Górze. Towar został przeznaczony do utylizacji!

 • Bakterie z grupy coli wykryte w wodociągu w Nowej Soli. Trwa dezynfekcja wody

  Bakterie z grupy coli wykryte w wodociągu w Nowej Soli. Trwa dezynfekcja wody

  W piątek w wodzie dostarczanej do mieszkańców Nowej Soli oraz okolicznych miejscowości wykryto bakterie z grupy coli. Jak poinformował urząd miejski, woda jest zdatna do spożycia dopiero po przegotowaniu. Trwa dezynfekcja wody podawanej do sieci wodociągowej.

 • ONA nie widziała dokąd jedzie, ON na zakazie… Spotkali się na drodze (ZDJĘCIA i FILM)

  ONA nie widziała dokąd jedzie, ON na zakazie… Spotkali się na drodze (ZDJĘCIA i FILM)

  Dwoje kierujących, którzy nie powinni byli znaleźć się na drodze zderzyło się ze sobą.

 • Zimowy wypoczynek pod okiem policji i sanepidu

  Zimowy wypoczynek pod okiem policji i sanepidu

  Policjant z Krosna Odrzańskiego wspólnie z pracownikami Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim skontrolowali szkołę w Bobrowicach, sprawdzając czy organizator zimowego wypoczynku dopełnił wszelkich formalności i starań, żeby zapewnić uczestnikom bezpieczny wypoczynek. Podczas kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Policjant przeprowadził również z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa w sieci, na drodze i w domu, przypominając o możliwości wzięcia udziału w konkursie „Stok nie jest dla bałwanów”.

 • Konkurs "Rymowane zdrowie"

  Konkurs "Rymowane zdrowie"

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze we współpracy z Lubuskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Gorzowie Wlkp. organizuje konkurs promujący zdrowy styl życia wśród uczniów klas IV-VII pod nazwą „Rymowane zdrowie”.

 • Pomóż odnaleźć Maxa

  Pomóż odnaleźć Maxa

  Dzisiejszej nocy (09.08) w Krzeczkowie nad Jeziorem Niesłysz zaginął pies rasy Shih-tzu. Ma na imię Max. Jest niewielki, chudy, wystraszony i bez obroży. Znakiem szczególnym Maxa jest zez rozbieżny.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u