Dwudniowe Święto Bzów

04 maj 2017
Autor: 
Pixabay

Zbliża się 7 edycja Święta Bzów. Impreza, dla której pierwowzorem były przedwojenne festyny organizowane na okoliczność kwitnienia bzów, na stałe wpisała się już w kalendarz imprez w naszym regionie i corocznie przyciąga tłumy uczestników, nawet z zagranicy.

Do tej pory uroczystość organizowana była w scenerii zamku Karolat w Siedlisku. Należy jednak pamiętać, iż dawne festyny były świętem nie tylko Siedliska ale i pobliskiego, historycznie powiązanego Bytomia Odrzańskiego. Imponujący most między miejscowościami był spoiwem łączącym mieszkańców. Dziś Fundacja Karolat pragnie odbudować most między sąsiadami, dlatego tegoroczne Święto Bzów odbędzie się w obydwu miejscowościach.

W sobotę, 13 maja na rynku w Bytomiu Odrzańskie, natomiast 14 maja w Siedlisku.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u