ZK Collaboration - koncert jazzowy i premiera płyty w Zielonej Górze

16 październik 2018
Autor: 

Już w czwartek, 18 października w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbedzie się koncert promujący nową - pierwszą płytę znanej już słuchaczom w całej Polsce formacji Zagórski Kądziela Collaboration (ZK Colaboration) pt. Double Universe.

Jest to album niezwykły i wyznaczający nowe trendy na polskiej scenie jazzowej. Myślę, że zasługuje na uwagę Państwa, oraz waszych odbiorców.

ZK Collaboration to zespół składający się z czterech uznanych już na scenie jazzowej młodych muzyków, z których każdy jest liderem swojego projektu oraz gra z najlepszymi muzykami w kraju i zagranicą. W kwartecie ich silne i indywidualistyczne osobowości i style zderzają się tworząc dynamiczną i zrównoważoną przeciwieństwami improwizowaną muzykę z pogranicza hard bop'u i kopenchaskiej awangardy z inspiracjami rockiem a nawet polskim folklorem. W skład zespołu wchodzą Adam Zagórski (perkusja), Maciek Kądziela (saksofon), Mateusz Gawęda (fortepian) i Damian Kostka (kontrabas). Formacja zdobyła uznanie słuchaczy na wielu koncertach oraz wygrała nagrodę główną na festiwalu Jazz Wolności w 2016r (zawiązawszy się kilka dni przed festiwalem!).

18 Października 2018 r.

godz. 19.00

Zielona Góra

Muzeum Ziemi Lubuskiej

Al. Niepodległości 15

okladka

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u