Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa w Płukaniu Złota na Uniwersytecie Zielonogórskim

08 maj 2019
Autor: 
Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa w Płukaniu Złota na Uniwersytecie Zielonogórskim Adobe Stock

W najbliższą sobotę, 11 maja 2019 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim odbędzie się szósta już edycja Międzynarodowych Akademickich Mistrzostw w Płukaniu Złota, których organizatorem jest Zielonogórskie Akademickie Bractwo Płukaczy Aurum (ZABKA) działające na Wydziale Mechanicznym UZ pod opieką dr. Dariusza Michalskiego.

Zawody odbędą się na Uniwersytecie Zielonogórskim w pobliżu budynku A-29 (Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii), Kampus A.

Zawody w płukaniu złota są świetną zabawą, a tradycyjnie - udział w nich jest bezpłatny. Chętni nie muszą się martwić, że nie umieją płukać złota. Organizatorzy nauczą tej sztuki tuż przed rozpoczęciem zawodów. Każdy uczestnik zabiera znaleziono złoto ze sobą.

Rejestracja online

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i startuje w niej coraz więcej zawodników - rok temu w Mistrzostwach wystartowało 140 osób. W zawodach biorą udział pracownicy i studenci nie tylko z naszego uniwersytetu, a do rywalizacji przystępują też mieszkańcy Zielonej Góry, organizatorzy przygotowują też konkurencję dla najmłodszych – jest to więc doskonała forma aktywnego spędzenia wolnego czasu!

Organizatorom zależy na rozwijaniu imprezy i kontynuowaniu jej w kolejnych latach. Sukcesem zawodów jest integracja środowiska akademickiego nie tylko zielonogórskiej uczelni. Coraz częściej pojawiają się zawodnicy z innych szkół wyższych (np. Politechnika Poznańska, Akademia Muzyczna z Poznania, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Śląski) oraz studenci i pracownicy uczelni zagranicznych (głównie są to studenci przebywający w Polsce w ramach programu ERASMUS+ i pracownicy akademiccy współpracujący z naszą uczelnią).

Członkowie koła uczestniczą też w zawodach międzynarodowych i to z sukcesami. Należy tu wymienić takie kraje jak: Czechy, Słowacja, Niemcy, Szkocja, USA.

Źródło: Ewa Sapeńko Rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u