Podziemne miasto. Piwnice winiarskie Zielonej Góry

21 maj 2019
Autor: 
Podziemne miasto. Piwnice winiarskie Zielonej Góry Pixabay

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w środę, 22.05.2019 r. o godz. 16.00 na kolejny wykład z cyklu Studium Wiedzy o Sztuce i Historii.

Prelekcję pt. Podziemne miasto. Piwnice winiarskie Zielonej Góry wygłosi dr Arkadiusz Cincio, kurator obecnie prezentowanej wystawy pod tym samym tytułem.

W Zielonej Górze ślady kultury winiarskiej można odnaleźć w zasadzie na każdym kroku, choć często nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Dotyczy to przede wszystkim licznych piwnic, do których dostęp jest niejednokrotnie mocno ograniczony. W tych często mocno zaniedbanych i zdegradowanych wnętrzach zachowała się część z dawnej potęgi zielonogórskiego winiarstwa. Podczas wykładu zostaną przestawione zabytki będące w różnym stanie technicznym pełniące różne funcie. Do najważniejszych obiektów, których dzieje zostaną przybliżone należą piwnice po: Lubuskiej Wytwórni Win, przy ul Moniuszki 16, wytwórni win Carla Engmanna przy ul. Wrocławskiej 7 oraz dawnego Domu Stanów Ziemskich, przy ulicy Sikorskiego 6. Unikatowym budowlą jest wybudowana w dawnym wzgórzu winnicy piwnica przy ul. Wodnej 32 należąca do Johanna Jeremiasa Seidla. Po wykładzie przewidziane jest zwiedzanie wystawy Podziemne miasto. Piwnice winiarskie Zielonej Góry.

Zapraszamy, wstęp wolny.

Źródło: Alicja Błażyńska rzecznik prasowy MZL

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u