Turniej z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości

10 listopad 2019
Turniej z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości Pixabay

PGE Energia Ciepła razem z KS Lechia Zielona Góra świętują 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, została sponsorem głównym turnieju piłkarskiego juniorów młodszych, organizowanego przez KS Lechia Zielona Góra. Tym wydarzeniem upamiętnią 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tegorocznych zawodach, skierowanych do juniorów młodszych, wezmą udział dwie drużyny z Zielonej Góry oraz reprezentanci Pogoni Szczecin i Ślęży Wrocław. Wszystkie mecze odbędą się 11 listopada na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze. PGE Energia Ciepła, do której należy Elektrociepłownia Zielona Góra, wspiera niezawodowy sport drużynowy w Zielonej Górze.

- Misją naszej spółki, należącej do Grupy PGE, jest również podkreślanie przywiązana do polskiej tradycji oraz kultury. Poprzez wspieranie sportu drużynowego juniorów w tak szczególnym dniu jak 11 Listopada, chcemy przekazywać młodzieży wartości patriotyczne. Rywalizacja na boisku w duchu krzewienia kultury fizycznej jest dobrym sposobem na wspólne uczczenie Święta Niepodległości. – powiedział Krzysztof Kwiecień, prezes zarządu i dyrektor generalny Elektrociepłowni Zielona Góra.

- Jest nam niezmiernie miło, że PGE Energia Ciepła wsparła nasz projekt związany z organizacją Turnieju Piłki Nożnej Juniorów Młodszych z okazji 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzięki tej współpracy będziemy mogli nie tylko rywalizować sportowo, ale także utrwalić patriotyczne postawy wśród uczestników i obserwatorów turnieju. To druga edycja turnieju, który odbędzie się dzięki naszym wspólnym staraniom – mówi Krzysztof Stacewicz, dyrektor KS Lechia Zielona Góra.

Elektrociepłownia Zielona Góra, należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, była także partnerem pierwszej edycji turnieju. Ponadto jest partnerem Stowarzyszenia Koszykówki Młodzieżowej Zastal Fatto Developer oraz Zielonogórskiego Klubu Żużlowego. Co więcej, jako sponsor tytularny jednej z dwóch młodzieżowych drużyn żużlowych wspomaga młodych sportowców. PGE Energia Ciepła jest też patronem zielonogórskiego Zrzeszenia Rehabilitacyjno-Sportowego START, które odnosi sukcesy w sporcie osób niepełnosprawnych, także na arenie międzynarodowej. Spółka była również sponsorem głównym 25. edycji Spartakiady Klubów HDK PCK Energetyki, która również odbyła się w Sulechowie we wrześniu 2019r. Elektrociepłownia „Zielona Góra” to producent ciepła i energii elektrycznej oraz dystrybutor i jedyny dostawca ciepła do systemu ciepłowniczego w Zielonej Górze. EC Zielona Góra jest spółką dbającą o środowisko naturalne. Całość energii elektrycznej i ponad 90 procent ciepła jest wytwarzane w bloku gazowo – parowym zasilanym gazem ziemnym ze złóż krajowych. Pozostałą ilość ciepła Elektrociepłownia produkuje w nowoczesnych kotłach gazowo – olejowych, gdzie gaz jest paliwem podstawowym. Ciepło i energia elektryczna wytwarzana jest w sposób skojarzony, wysoce efektywnie i ekologicznie.

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Po integracji aktywów ciepłowniczych, od stycznia 2019 r. do PGE Energia Ciepła przeszło sześć elektrociepłowni - W Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Kielcach, Zgierzu, Lublinie i Rzeszowie, należących wcześniej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK). W wyniku integracji, PGE Energia Ciepła jest największą firmą na rynku ciepła w Polsce, posiadającą  ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 14 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 7,4 GWt mocy elektrycznej 4,2 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 592 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także  w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych. PGE Energia Ciepła jest ponadto właścicielem elektrowni systemowej w Rybniku. Siedziba PGE Energia Ciepła mieści się w Warszawie, natomiast w Krakowie znajduje się Centrum Usług Wspólnych oraz Departament Badań i Rozwoju.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u