Lubuski Orszak Trzech Króli po raz 9 w Zielonej Górze

02 styczeń 2020
Lubuski Orszak Trzech Króli po raz 9 w Zielonej Górze dronlubuski.pl

Tradycyjnie 6 stycznia z placu Bohaterów wyruszy Lubuski Orszak Trzech Króli. To już 9 edycja tego wydarzenia. Trasa będzie prowadzić do stajenki betlejemskiej postawionej pod ratuszem.

Całość zostanie oparta na widowisku jasełkowym Lucjana Rydla „Betlejem Polskie”.

Orszak wyruszy spod kościoła Najświętszego Zbawiciela, o 13:30 gdzie mieszkańcom rozdane zostaną złote korony. Następnie wyruszy w kierunku Placu Bohaterów gdzie odegrana zostanie pierwsza scena. Druga scena będzie odtworzona przy Teatrze natomiast trzecia przy ratuszu. Podczas orszaku będzie można zobaczyć wielbłądy, alpaki, kucyki i osiołki. Pod ratuszem pojawi się żywa szopka, którą będziemy mogli odwiedzić już w sobotę.

Nowością będą pierniki w kształcie koron. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zwierzęta.

- Orszak będzie dedykowany reżyserowi, który siedem orszaków prowadził, czyli panu Gerardowi Nowakowi oraz mojemu mężowi Staszkowi, który bardzo wiele wnosił również do tego orszaku - mówiła organizatorka, Eleonora Szymkowiak. - Mogę powiedzieć, że to wszystko wisiało na włosku, ale przedstawiam nowego reżysera, pana Janusza Młyńskiego, który wygrał “casting”. Myślę, że to odpowiednia osoba.

Przeczytaj też: Wypadek pod Kargową. Dachowała ciężarówka. Ranny kierowca (ZDJĘCIA)

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.