Informacje na wyciągniecie ręki

31 sierpień 2016
Autor: 

Nie wiesz jak załatwić sprawę w ZUS, jaki formularz wypełnić i które dokumenty przygotować? Masz dosyć żmudnego przeszukiwania internetu aby znaleźć interesujące Cię informację? Już nie musisz! Z myślą o naszych klientach wprowadziliśmy katalog i karty usług, w których w przystępny sposób opisano ponad 80 najpopularniejszych usług z zakresu świadczeń długoterminowych.

Katalog i karty usług można znaleźć zarówno w formie papierowej w widocznym miejscu na Sali Obsługi Klientów, w internecie (www.zus.pl) oraz poprzez Centrum Obsługi Telefonicznej. Ich szeroka dostępność powoduje, że może z nich skorzystać każdy ubezpieczony i świadczeniobiorca.

Pytanie - odpowiedź

Zainteresowani znajdą tu informacje dotyczące miedzy innymi świadczeń emerytalno-rentowych, dowiedzą się jak wygląda ustalanie uprawnień do świadczeń i jakie dokumenty należy wypełnić aby świadczenia otrzymać. Zaletą katalogu i kart usług jest to, że wszystkie niezbędne informacje znajdują się w jednym miejscu i podawane są w przystępnej formie za pomocą pytań i odpowiedzi. Każda karta podzielona jest na 8 sekcji, które odpowiedzą między innymi na pytania: 1. Kogo dotyczy? 2. Jakie dokumenty są wymagane? 3. Kiedy złożyć dokument 4. Gdzie i w jaki sposób złożyć dokument? 5. Jak i kiedy ZUS załatwi sprawę? 6. Czy można się odwołać?

Prócz tego znajdą się w niej także informacje dodatkowe oraz podstawa prawna.

Odnaleźć się w dżungli przepisów

- Zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi są często skomplikowane, a klienci gubią się w gąszczu dokumentów i przepisów. Chcemy, aby zarówno katalog jak i karty usług stanowiły drogowskaz dla niezorientowanego w przepisach i procedurach klienta – tłumaczy Anna Dydak, naczelnik wydziału Obsługi Klienta i Korespondencji oddziału ZUS w Zielonej Górze. Dzięki nim, każdy będzie mógł już w domu przygotować się do wizyty w ZUS, dzięki czemu załatwi swoją sprawę szybko, sprawnie i podczas jednej wizyty w urzędzie – nie tracąc czasu i nerwów. ( ZUS województwa lubuskiego)

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Mobilne punkty ZUS dla obywateli Ukrainy. Мобільні точки ZUS для громадян України

  Mobilne punkty ZUS dla obywateli Ukrainy. Мобільні точки ZUS для громадян України

  Lubuskie oddziały ZUS zapraszają obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojną, do mobilnych punktów, w których będzie można założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS oraz wypełnić i złożyć elektroniczny wniosek o wsparcie z programu „500 plus”.

 • Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  We wtorek, 12 kwietnia, w Polsacie finałowy odcinek V edycji „Ninja Warrior Polska”. W grze dwóch lubuskich zawodników. To Krzysztof Spławski z Zielonej Góry i Paweł Murawski z Żagania. Czy wśród nich znajdzie się ten, który po raz pierwszy w Polsce zostanie wojownikiem Ninja?

 • O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  Robert Motyka i Marek Starybrat dołączyli do grona prezenterów Radia ZET. Od 4 kwietnia budzą słuchaczy w „Dzień dobry bardzo”.

 • ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  Od 1 kwietnia ZUS przyjmuje elektroniczne wnioski o dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Empatia lub bankowość elektroniczną.

 • Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  W najbliższą sobotę, 27 listopada we wspaniałej scenerii Pałacu Brühla w Brodach odbędzie się aukcja sztuki współczesnej. Swoje prace wystawi aż 19 artystów z całej Polski. W ramach wydarzenia odbędzie się również otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych “Polish Barrels".

 • Ubezpieczenie chorobowe i zdrowotne to nie to samo

  Ubezpieczenie chorobowe i zdrowotne to nie to samo

  Mimo, że nazwy – ubezpieczenie chorobowe i ubezpieczenie zdrowotne – brzmią podobnie, to jednak są to dwie odmienne rzeczy. Co różni te ubezpieczenia?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u