Informacje na wyciągniecie ręki

31 sierpień 2016

Nie wiesz jak załatwić sprawę w ZUS, jaki formularz wypełnić i które dokumenty przygotować? Masz dosyć żmudnego przeszukiwania internetu aby znaleźć interesujące Cię informację? Już nie musisz! Z myślą o naszych klientach wprowadziliśmy katalog i karty usług, w których w przystępny sposób opisano ponad 80 najpopularniejszych usług z zakresu świadczeń długoterminowych.

Katalog i karty usług można znaleźć zarówno w formie papierowej w widocznym miejscu na Sali Obsługi Klientów, w internecie (www.zus.pl) oraz poprzez Centrum Obsługi Telefonicznej. Ich szeroka dostępność powoduje, że może z nich skorzystać każdy ubezpieczony i świadczeniobiorca.

Pytanie - odpowiedź

Zainteresowani znajdą tu informacje dotyczące miedzy innymi świadczeń emerytalno-rentowych, dowiedzą się jak wygląda ustalanie uprawnień do świadczeń i jakie dokumenty należy wypełnić aby świadczenia otrzymać. Zaletą katalogu i kart usług jest to, że wszystkie niezbędne informacje znajdują się w jednym miejscu i podawane są w przystępnej formie za pomocą pytań i odpowiedzi. Każda karta podzielona jest na 8 sekcji, które odpowiedzą między innymi na pytania: 1. Kogo dotyczy? 2. Jakie dokumenty są wymagane? 3. Kiedy złożyć dokument 4. Gdzie i w jaki sposób złożyć dokument? 5. Jak i kiedy ZUS załatwi sprawę? 6. Czy można się odwołać?

Prócz tego znajdą się w niej także informacje dodatkowe oraz podstawa prawna.

Odnaleźć się w dżungli przepisów

- Zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi są często skomplikowane, a klienci gubią się w gąszczu dokumentów i przepisów. Chcemy, aby zarówno katalog jak i karty usług stanowiły drogowskaz dla niezorientowanego w przepisach i procedurach klienta – tłumaczy Anna Dydak, naczelnik wydziału Obsługi Klienta i Korespondencji oddziału ZUS w Zielonej Górze. Dzięki nim, każdy będzie mógł już w domu przygotować się do wizyty w ZUS, dzięki czemu załatwi swoją sprawę szybko, sprawnie i podczas jednej wizyty w urzędzie – nie tracąc czasu i nerwów. ( ZUS województwa lubuskiego)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u