Jak ochronić nasze dzieci?

04 wrzesień 2019
Autor: 
Jak ochronić nasze dzieci? Pixabay

Chcemy, aby nasze dzieci w szkole, były bezpieczne. Niestety bywa z tym różnie. Trzeba wziąć pod uwagę, że nasze pociechy rzadko, kiedy myślą o własnym bezpieczeństwie przeważnie skupiając się tylko na dobrej zabawie. Dlatego bardzo łatwo o wypadek.

Żaden rodzic nie chce, aby ich dziecko traciło czas na urazówkach lub w przychodniach. Problemy zdrowotne mają także małe dzieci, które nawet nie potrafią jeszcze spędzać aktywnie czasu.

Dlatego niezależnie od tego, w jakim wieku jest dziecko, musimy zapewnić mu opiekę. Wystarczy wymienić takie choroby jak zapalenia gardła, angina, grypa lub inne infekcje. Jest to dla nas rodzica codzienność.

Jak podają statystyki dzieci w wieku przedszkolnym chorują średnio od 6 do 8 razy w roku. To oznacza dla nas przede wszystkim nieplanowane wydatki na leki lub opiekę domową, jeśli nie możemy wziąć wolnego dnia w pracy.

Publiczna służba zdrowia.

Zastanawiamy się czy w tych czasach podstawowa opieka zdrowotna jest w stanie zapewnić nam i naszej rodzinie odpowiednią pomoc medyczną. Ludzie najczęściej skarżą się na to, że nie mogą dostać się do lekarza.

Dla osób z poważnymi schorzeniami taka sytuacja może być zagrożeniem życia. Często, jeśli możemy sobie na to pozwolić, decydujemy się na płatne wizyty prywatne.

Nie da się zrezygnować z podstawowej opieki medycznej i nie powinniśmy tego robić. Zdrowie powinno być dla nas najcenniejsze. Dlatego coś, czego nie zapewnia Narodowy Fundusz Zdrowia, może zapewnić jej prywatny odpowiednik.

Żeby być spokojnym o nasze dzieci warto zainteresować się ich dodatkową ochroną, a taką może zapewnić kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne.

Ubezpieczenie szkolne.

Dzieci uczęszczając do szkół ubezpieczane są grupowo. Rzadko mamy wgląd na warunki zawieranych umów. Nikt z nami o tym nie rozmawia. Dlatego często mamy problemy z określeniem zakresu umów ubezpieczeniowych.

Brakuje nam informacji, jak zgłaszać szkodę i gdzie udać się po pomoc. Być może jest jakaś szansa na to, aby uzyskać takie informacje np. w sekretariacie szkoły, ale wymagałoby to od nas sporo czasu.

Wszystkie informacje powinniśmy mieć przedstawione czarno na białym, abyśmy w przyszłości nie mieli problemów z odszukaniem informacji na jakikolwiek temat.

Co jest naszym obowiązkiem?

Nie każdy rodzic wie, że ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe.

Wiemy natomiast, że jest ono bardzo potrzebne naszym dzieciom. Dlatego też musimy dołożyć starań, aby taką ochronę nabyć, by dopasować warunki umowy jak najcelniej do naszych potrzeb.

Jeśli nie jesteśmy pewni i nie mamy zaufania do grupowych szkolnych ubezpieczeń, możemy skorzystać z prywatnych firm, których jest bardzo dużo na polskim rynku, a ich oferta nie tylko nie jest gorsza, ale i często zaskakuje swoją atrakcyjnością i bogatą ofertą.

Co daje prywatna ochrona?

Decydując się za zawarcie umowy ubezpieczeniowej z prywatną firmą możemy być pewni, że zapewni nam ona wszelkich informacji o warunkach zapisanych w polisie.

Jeśli nie mamy czasu, aby wczytywać się w punkty wyszczególnione na umowie zawsze możemy skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego, którego zadaniem będzie wytłumaczenie nam wszystkiego tak, abyśmy nie mieli żadnych wątpliwości i zapewni pomoc w dopasowaniu oferty do naszych potrzeb.

Taki kontakt z Agentem przyda nam się nie tylko na początku, ale także w trakcie trwania umowy.

Najważniejsze zalety.

Dobrze wiemy jak trudno jest w tych czasach zapewnić rodzinie opiekę lekarza specjalisty. Wymaga to od nas dodatkowych nakładów finansowych i poświęcenia dużej ilości czasu.

Takich problemów możemy uniknąć zapewniając sobie prywatną ochronę za pomocą polisy, która zapewni nam szybki dostęp do wszystkich lekarzy specjalistów w nowoczesnych i dobrze wyposażonych placówkach.

Ubezpieczenie ułatwia ludziom zamieszkujących mniejsze miasteczka i wsie na dostęp do obiektów medycznych takich jak: przychodnie, kliniki, laboratoria, gabinety rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne czy poradnie psychologiczne.

Nie stracimy czasu, bo nie będziemy potrzebowali do tego skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Nie stracimy go także stojąc w długich kolejkach do specjalistów lub lekarza rodzinnego.

Dzięki temu, w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub choroby dziecka, skupimy się tylko i wyłącznie na opiece nad naszą pociechą.

Jakie są kolejne zalety?

Do kolejnych zalet zawartych w umowie z prywatnym ubezpieczycielem wymienić można:

  • medyczny, który zapewnia dotarcie w miejsce docelowe w miłej atmosferze np. na rehabilitacje. Profesjonalna kadra zapewni szczególną opiekę i bezpieczeństwo w czasie podróży,
  • pomoc psychologa, zapewnia wsparcie, polegające na organizacji i pokryciu kosztów wizyt u specjalisty po tragicznych wydarzenia takich jak śmierć członka rodziny, tragiczny wypadek, kalectwo czy chodź by traumy z powodu bycia świadkiem lub uczestniczenie w przykrych okolicznościach,
  • zwrot kosztów zakupu sprzętu rehabilitacyjnego lub jego wypożyczenia w przypadku, gdy poszkodowany, w wyniku zdarzenia, będzie wymagał rehabilitacji przy pomocy specjalistycznych urządzeń medycznych w miejscu swojego pobytu. Ubezpieczyciel zapewni podanie informacji na temat sklepów lub wypożyczalni, a także zapewni transport do miejsca pobytu drobnego sprzęty rehabilitacyjnego w ramach ubezpieczenia. Dodatkowo zostanie zwrócona suma pieniężna, jaką poszkodowany musiał ponieść w wyniku wypożyczenia sprzętu lub jego zakupu do określonej kwoty wymienionej w polisie,
  • rehabilitacja: zapewniona zostanie organizacja oraz pokrycie kosztów wizyty fizjoterapeuty w miejscu zamieszkania lub zorganizowanie i pokrycie kosztów dojazdu do poradni,
  • dostawę leków do miejsca pobytu chorego, jeśli dziecko na skutek wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego musi pozostać w pozycji leżącej. Ubezpieczyciel zapewni zorganizowanie i dostarczenie niezbędnych leków przepisanych przez lekarza prowadzącego na podstawie recept, ale nie pokrywa kosztu zakupu leków,
  • całodobową infolinię medyczną, która polega na telefonicznej rozmowie z uprawnionym personelem medycznym, dzięki którym można się dowiedzieć o danym schorzeniu, sposobie leczenia, zasięgnąć informacji o placówkach medycznych, aptekach i wiele innych podobnych zagadnień,
  • wizyta lekarza lub pielęgniarki w domu, jeśli będzie wymagała tego sytuacja chorego.

To tylko podstawowe prawa, jakie nabywamy, jeśli mamy podpisaną polisę na zdrowie. Warto szczegółowo zapoznać się z ofertą przedstawiona prze firmę ubezpieczeniową, ale też nie musimy martwić się, że jeśli czegoś nie wiemy to stracimy prawa nabyte, bo wszelkich informacji dostarczy nam infolinia i udzieli nam niezbędnej pomocy.

Obawa przed kosztami.

Często myślimy, że ubezpieczenie dziecka jest kosztowne, a co dopiero, gdy mamy więcej dzieci. Nic bardziej mylnego, bo kolejną zaletą ubezpieczenia jest to, że w ramach jednej umowy opieką zostaną otoczone pozostałe nasze dzieci i to wszystko w ramach jednej składki.

Nasz domowy budżet na pewno tego nie odczuje, a wręcz przeciwnie, może nas uchronić przed stratą znacznie większych pieniędzy.

Składka opłacana jest co miesiąc na wskazany rachunek bankowy. Podpisując umowę zapewniamy ochronę naszym dzieciom na 1 rok od daty jej zawarcia. I nie musimy martwić się tym, że zapomnimy o wygaśnięciu polisy, ponieważ jest ona automatycznie przedłużana na kolejny roczny okres z zachowaniem wszystkich dogodnych warunków.

Mamy także zapewnioną możliwość zrezygnowania z umowy po uprzednim przedstawieniu odpowiedniego pisma do firmy.

Podsumowanie.

Marzeniem każdego rodzica jest zapewnić naszym dzieciom 100 procentowe bezpieczeństwo i gwarancję zdrowia.

Jednak, nie jesteśmy w stanie wyeliminować chorób zapisanych w genach, zdarzeń losowych, zła czającego się na całym świecie, nieodpowiedzialności ludzkiej.

Naszym zadaniem jest zabezpieczenie naszych dzieci pod każdym względem i przewidzenie zagrożeń czyhających na nie.

Niestety podstawowa opieka medyczna, może nie wystarczyć do zapewnienia nawet podstawowych potrzeb potrzebującemu.

Dlatego powinniśmy pomóc sobie sami. Zapewnić sobie i naszym dzieciom dodatkowy parasol ochronny.

Nie bójmy się inwestować w nasz spokój i zdrowie naszych skarbów, bo nic nie jest warte więcej niż ich szczęście i bezpieczeństwo. Rozważmy wszystkie za i przeciw dodatkowego ubezpieczenia, wybierając rozwiązanie dopasowane do naszych potrzeb.

Sądzę, że takie prywatne ubezpieczenie zapewni nam spokojny sen w nocy, dzieciom zdrowie, a naszym zmartwieniem będą tylko wyniki w nauce naszych pociech.

Jeśli nadal masz obawy i się wahasz. Chcesz rozwiać wszelkie wątpliwości, a może upewnić się, by pozostać przy swoim zdaniu. Jeśli chcesz porozmawiać z kompetentną osobą, to zapraszam do omówienia zagadnienia. Poświęcając parę minut inwestujesz w swoje dzieci. Tel. 609592016

www.granicaubezpieczen.pl

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u