Szpital w Gorzowie się rozbudowuje

06 wrzesień 2019
Autor: 
Szpital w Gorzowie się rozbudowuje Redakcja

Rusza rozbudowa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. o budynek składający się z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Kliniki Hematologii Uniwersytetu Zielonogórskiego i Banku Komórek Macierzystych.

Uroczyste podpisanie Aktu Erekcyjnego odbędzie się 9 września, o godz. 10:00. W uroczystości udział weźmie marszałek Elżbieta Anna Polak.

Budowa pawilonu dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Hematologii oraz Banku Komórek Macierzystych to jedno z najważniejszych zadań dla gorzowskiego szpitala na najbliższe lata. Dzięki rozbudowie lecznica nie tylko poprawi jakość leczenia najciężej chorych pacjentów, warunki pobytu pacjentów oraz pracy personelu, ale też spełni wymogi rozporządzenia ministra zdrowia z 20 grudnia 2012 r. w sprawie standardów postępowania medycznego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

Po zakończeniu inwestycji Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii będzie liczył 22 łóżka (obecnie na OIOM jest 12 łóżek).

Na Hematologii obecnie są 22 łóżka, a w nowym budynku będzie w sumie 39 łóżek (24 – hematologia, 6 – pododdział leczenia ostrych białaczek, 9 – pododdział przeszczepowy)

Działalność Szpitala poszerzy się o nowy zakres świadczeń – pododdział przeszczepowy z Bankiem Komórek Macierzystych.

Hematologia jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin medycyny. Jest związana z chorobami krwi i układu krwiotwórczego, a tych w ostatnich latach lawinowo przybywa. Coraz lepsze poznanie tej dziedziny, stały rozwój i związane z nim nowe możliwości leczenia, dają pacjentom możliwość pełnego wyleczenia lub znacznego przedłużenia życia.

Nowy budynek

To będzie trzypiętrowy, całkowicie podpiwniczony pawilon medyczny połączony z już istniejącymi budynkami. Powierzchnia zabudowy budynku to ponad 1000 metrów kwadratowych, powierzchnia użytkowa to ponad 2300 metrów kwadratowych. Całkowita kubatura budynku to ponad 16,7 tysiąca metrów sześciennych.

Budowa będzie finansowana ze środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz środków własnych szpitala.

Montaż finansowy: 18 mln zł – dotacja Samorządu Województwa Lubuskiego, 26 mln zł – środki szpitala (razem 44 mln zł)

Wykonawcą pawilonu jest firma Budimex S.A.

Zakończenie budowy jest planowane na pierwszą połowę 2021 roku.

lubuskie.pl

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u