Najpiękniejsze Wsie Lubuskie 2016

16 czerwiec 2016
Autor: 
www.lubuskie.pl

Znamy „Najpiękniejsze Wsie Lubuskie 2016”. Laureaci konkursu wykazali się dbałością o środowisko, estetykę miejscowości, a także aktywną wspólnotą mieszkańców.

15 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim wręczono nagrody dla zwycięzców zabawy, czyli dla Jemiołowa, Trzebicza i Zdroiska. Do konkursu zgłosiło się 16 miejscowości, z czego 10 zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu. To spośród nich komisja konkursowa wybrała zwycięzców. Miano „Najpiękniejszej Wsi Lubuskiej 2016” i nagrodę 8 tys. zł otrzymał Jemiołów. Drugie miejsce wraz z 4 tys. zł przypadło Trzebiczowi. Na najniższym, ale również cennym, bo wartym 1 tys. zł stopniu podium stanęły Zdroiska.  Poza nagrodami głównymi, konkursowe jury, postanowiło wręczyć dwa wyróżnienia. Pierwsze trafiło do Gościeszowic, nagrodzonych m.in. za zadbane mieszkania i budynki gospodarcze, a także estetycznie zagospodarowane ogrody i tereny rekreacyjne. Drugie wyróżnienie zdobyły Lubanice, gdzie doceniono aktywność mieszkańców przy organizacji lokalnych uroczystości i inicjatyw. Obydwie miejscowości otrzymały również po 1 tys. zł nagrody. Pozostali finaliści (Osiedle Poznańskie, Stary Dworek, Podlegórz, Broniszów i Janczewo) otrzymali po 500 zł nagrody za wzięcie udziału w konkursie. Dodajmy, że podczas gali uhonorowano również 6 miejscowości (Stoki, Mierzęcin, Santocko, Nowe Żabno, Gostchorze i Kosierz), które nie przeszły do drugiego etapu. Organizatorem konkursu był urząd marszałkowski i Lubuskie Stowarzyszenie Sołtysów przy wsparciu Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku oraz Lubuskiej Izby Rolniczej.

 

 

TAGI
DG

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u