Areszt za rozbój na kurierze

14 grudzień 2015

Trzy miesiące aresztu dla 27-latka podejrzanego o rozbój na kurierze, to efekt pracy policjantów z Ośna Lubuskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu /7 grudnia br./ kilka minut przed godziną 17, w Ośnie Lubuskim. Dostawca przesyłek jednej z firm kurierskich wracał samochodem służbowym do domu, gdy po drodze zauważył idącego poboczem mężczyznę. Na widok nadjeżdżającego auta nieznajomy zaczął machać rękoma, aby kierowca go podwiózł. Po zatrzymaniu autostopowicz gwałtownie wtargnął do kabiny i zaczął bić kierowcę pięściami po całej głowie i twarzy. Następnie ukradł pokrzywdzonemu portfel z pieniędzmi i uciekł z miejsca zdarzenia. Wartość poniesionych strat pokrzywdzony oszacował na 5 tysięcy złotych.

Zaraz po zgłoszeniu policjanci z Ośna Lubuskiego zaczęli pracować nad sprawą. Kilkanaście godzin później zatrzymali podejrzewanego. Okazał się nim 27 – latek, bez stałego miejsca zameldowania, który wielokrotnie wchodził w konflikty z prawem. W trakcie zatrzymania okazało się, że 27-letni mężczyzna posiada przy sobie marihuanę i amfetaminę. Policjanci z Posterunku Policji w Ośnie Lubuskim po zabraniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty rozboju oraz posiadania narkotyków. W piątek /11 grudnia br./ Sąd po zapoznaniu się z materiałami postępowania podjął decyzję, że najbliższe trzy miesiące 27-latek spędzi za kratkami. Za rozbój zgodnie z kodeksem karnym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u