Potrącenie na ul. Łużyckiej w Zielonej Górze. Mężczyzna uderzył głową o chodnik (ZDJĘCIA)

19 luty 2019
Autor: 
Potrącenie na ul. Łużyckiej w Zielonej Górze. Mężczyzna uderzył głową o chodnik Redakcja

Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 lutego. Po godzinie 21:00 na ulicy Łużyckiej w Zielonej Górze kierujący samochodem osobowym potrącił mężczyznę przechodzącego po przejściu dla pieszych. Poszkodowany trafił do szpitala.

Mężczyzna przechodził po przejściu dla pieszych na wysokości Zielonej Strzały wraz ze swoim psem. Przepuszczał go samochód osobowy stojący na lewym pasie ruchu ulicy Łużyckiej w kierunku ul. Wyszyńskiego. Zatrzymywać się nie chciał jednak kierowca Mazdy jadący prawym pasem. Kiedy zbliżył się do przejścia, tuż przed nim znajdował się już pieszy. Mężczyzna próbował uniknąć zderzenia, lecz bezskutecznie. - Na pewno poruszał się on z nadmierną prędkością - oceniali świadkowie.

Pieszy odbił się od osobówki i upadając uderzył głową o chodnik. W tym samym czasie jego pies uciekł na ścieżkę rowerową, gdzie został przywiązany przez jednego ze świadków.

Na miejsce wezwano najbliższy patrol policji oraz specjalistyczny zespół pogotowia. Mężczyzna został przebadany i opatrzony na miejscu incydentu. Po wszystkim zapadła decyzja o jego transporcie do szpitala, w którym przejdzie szczegółowe badania. Prawdopodobnie doznał on urazu głowy.

Policjanci nieustannie prowadzą na miejscu zdarzenia swoje czynności. Psem pieszego zaopiekują się już pracownicy zielonogórskiego schroniska.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u